Svůj gólový standard znovu předvedl elitní kanonýr Radovan Lokša, jenž se na výhře domácích podílel dvěma góly a svůj sezónní účet navýšil již na číslo 28.

Střelec Nového Jičína udeřil hned ve 4. minutě, ve které Slovák Krčula vyhrál souboj s vyběhnuvším brankářem Kreizlem a Lokša zblízka uklidil míč pod břevno.

Ve zbytku první půle však měli více gólových šancí hosté, kteří se na jaře také pyšní výtečnými výsledky a směřují k záchraně divizní soutěže.

Brzy po vedoucí trefě mířil v obrovské šanci mladík Kotzmann vedle a Rozsívala pak vychytal Tichánek. V závěru poločasu byl pak nejblíže k vyrovnání stoper Krayzel, ale po standardní situaci mířil hlavou jen do tyče.

„Je pravda, že Šumperk měl v prvním poločase více gólových šancí a hrál opravdu dobře. My jsme pozdě přistupovali k hráčům a z naší strany to nebylo dobré ani směrem dopředu," vyjádřil nespokojenost s první půlí kouč Nového Jičína Pavel Hajný.

Důležitý moment utkání přišel v 66. minutě, kdy aktivní Krčula prošel přes dva protihráče a našel Lokšu, jenž se však ukopl a odražený míč pak umístil k tyči Pavel Macíček.

Hotovo ale ještě zdaleka nebylo, neboť v 78. minutě zadělal na drama Rozsíval, jenž lobem zpoza šestnáctky překvapil Tichánka.

Hosté pak vrhli všechny síly do útoku a do otevřené šumperské obrany mohli novojičínští fotbalisté několikrát definitivně rozhodnout.

Nakonec se tak stalo až čtyři minuty před koncem, kdy Kiss Farkas zahrával standardní situaci, míč sklepl na zadní tyči kapitán Švec a Lokša, který si pak v závěru mohl při střídání vychutnat zasloužené ovace, zblízka upravil na konečných 3:1.

„Ve druhém poločase jsme se zlepšili a soupeře už jsme k vyloženým šancím nepouštěli. Hodně důležitá byla druhá branka. Nadále jsme tak na vítězné vlně a závěr soutěže si tak můžeme užívat," sdělil dále kouč Nového Jičína, jehož celek tak nakonec Šumperku oplatil podzimní nezdar 1:2.

„Přijeli jsme trošku oslabení, protože jsme některé kluky šetřili na důležité domácí utkání, která nás ještě čekají. Věděli jsme totiž, že jedeme k týmu, který je na tom na jaře nejlépe, ale chtěli jsme se i tak porvat o body. Bohužel jsme ale nechytli začátek a Lokša nás potrestal. To byl asi největší rozdíl mezi oběma týmy, protože my takového střelce nemáme a na každý gól se strašně nadřeme," smutnil šumperský trenér Bohdan Hecl, jenž zpětně litoval neproměněných šancí z první půle.

„Troufám si říct, že jsme byli v první půlce lepší, ale prostě jsme neproměnili šance. Po změně stran už byli domácí lepší a navíc jsme museli střídat kapitána Horáka. V závěru jsme ještě zkorigovali, ale už to nevyšlo. Nový Jičín vyhrál nakonec zaslouženě, ale při troše většího umu se tady dnes dalo bodovat," dodal Bohdan Hecl.

FK Nový Jičín – FK Šumperk 3:1 (1:0)

Branky: 4. a 86. Lokša, 67. Macíček - 78. Rozsíval. Rozhodčí: Běhal - Kulička, Šištík. ŽK: Kreizl. Diváci: 115.

Nový Jičín: Tichánek - Kiss Farkas, Malina, Švec, Juříček, Kalich, Opatřil, Lokša (89. Fertál), Javorek, Macíček, Krčula. Trenér: Pavel Hajný.

Šumperk: Kreizl – Krayzel, Můčka, Kotzmann, Rozsíval, Nimrichtr, Jurásek (61. Demeter), Španihel, Bernard, L. Horák (74. Kolomazník), Rýznar (82. Novák). Trenér: Bohdan Hecl.