Již během první půle mohli domácí vést minimálně dvougólovým rozdílem, když dvě velké tutovky prováhal Plhák.

„Náš záměr byl, abychom si do poločasu vytvořili náskok a mohli hrát uvolněněji. Bohužel se nám to nepodařilo,“ litoval nevyužitých šancí trenér Jeseníku Ladislav Krobot.

Domácí sice svého protivníka přehrávali, jenže se dlouho nemohli prosadit a v době svého největšího tlaku naopak sami inkasovali. V 57. minutě se uvolnil z boční strany Juřica a poslal hosty do vedení.

Jeseník pak zamíchal se sestavou a domácí začali hrát na dva hroty, když vedle jediného útočníka Plháka se průběžně střídali Bříza s Kyselou.

Právě druhý jmenovaný potom stál u zrodu vyrovnávacího gólu domácích. V 75. minutě poslal míč pod sebe na volného Skoupila, jenž s přispěním teče soupeře skóroval na 1:1.

Za necelých pět minut jesenický tlak vygradoval a domácí se ujali vedení. Centr Plháka z přímého kopu poslal hlavou do sítě Woitek. Ten samý hráč měl o chvíli později na kopačkách i další velkou možnost.

Když už se zdálo, že domácí dovedou zápas do úspěšného konce, přišel v 88. minutě hlavičkový souboj, při kterém inkasoval jesenický Kysela úder loktem, jenže hra pokračovala.

Protivník poslal centr do šestnáctky, kde se mezi dvěma jesenickými obránci prosadil Škařupa.

„Těžko posoudit, jestli sudí tento zákrok viděl nebo ne, každopádně se nepískalo, což nás možná trochu vyvedlo z koncentrace a hosté toho využili,“ mrzelo trenéra Krobota.

Jeseník navíc závěrečnou pětiminutovku dohrával v oslabení, když pro výron v kotníku musel odstoupit Zykmund a domácí již vyčerpali možnost střídání.

„Možná i tohle hrálo trochu roli, že se nám nakonec nepodařilo výsledek udržet. Zkrátka jsme ztratili dva body, je to velká škoda,“ dodal Ladislav Krobot.

FK Jeseník – Sokol Ústí 2:2 (0:0)

Branky: 75. Skoupil, 79. Woitek – 57. Juřica, 88. Škařupa.
Jeseník: Mrlina – Harazin, Sedlák, Keltner, Skoupil – Chovan (75. Zykmund), Mravec (62. Bříza), Juriš, Woitek, Glac (46. Kysela) – Plhák.