Sobotní klání na šumperské umělce odstartoval lépe tým z nižší soutěže, když Šulc ve 25. minutě využil kolizi obránce a gólmana soupeře ke skórování a poslal Oskavu do vedení.

Štíty se dočkaly vyrovnání těsně před závěrem první půle, kdy se krásnou ranou do šibenice prosadil Blümel, jehož trefa dala výsledku definitivní podobu.

„Byl to vyrovnaný zápas a z našeho pohledu zcela splnil očekávání. Po nedávné porážce s Moravským Berounem se tentokrát kluci chtěli proti soupeři z vyšší soutěže vytáhnout a uhrát dobrý výsledek, což se podařilo,“ okomentoval spokojeně duel trenér Oskavy Květoslav Pospíšil.

Zatímco Jiskra si tak spravila chuť a dala zapomenout na minulý nezdar, celek Sokolu i nadále čeká v přípravě na vítězství.

„Neděláme z toho drama. Docela intenzivně trénujeme a kluci pak jdou do zápasů celkem unavení. Stále to je příprava a věřím, že v mistrovských zápasech všechno zúročíme,“ prozradil manažer Štítů Petr Žerníček.

„Zápas s Oskavou však hodnotíme jako povedený. Byla v něm od našich hráčů bojovnost i nasazení, jsme spokojení,“ dodal záhy Žerníček.

Sokol Štíty – Jiskra Oskava 1:1 (1:1)

Branky: 40. Blümel – 25. Šulc.
Štíty: Gruntorád – Blümel, Prokop, Verner, Šlesinger, Sedláček, Doležal, Hoško, Smrčka, Janků, Lakomý. Střídal: Hampl.
Oskava: Zorek – Siegel, Šimko, Novák, Kovač, Procházka, Dlugoš, Piňos, Pavlát, Šulc, Nesset. Střídali: Plachý, Smékal, Navrátil, Jaroš, Kuba.