Domácí nastoupili bez Miroslava Knápka, který si doma pořezal při hraní s malou dcerkou ruku, na které má nyní pět stehů.

Místo něho vyběhl na umělý trávník Tomáš Hruda a byl největším překvapením zápasu. Většinou jen náhradník stál u mnoha akcí domácích a jeho téměř bezchybný výkon zaslouží uznání.

Domácí mají umělé hřiště v noze a tahle výhoda zabrala i tentokrát. Hosté s obtížemi stíhali hru po křídlech a tradičně se častokrát jen dívali na záda rychlíkovi Lukáši Pobuckému.

Po čtvrthodině hry právě Pobucký vystřelil, trefil tyč a odražený míč uklidil do brány Hruda.

Druhý zásah si připsal už sám Pobucký. Po autu Strnada se míč přes Nováka dostal do vápna, kde nejlepší střelec domácích špičkou kopačky prodloužil střelu mířící na bránu.

Domácí zcela ovládli dění v první půli, v té druhé už pod dojmem vedení poněkud ubrali na rychlosti, přesto se opět dočkali dvou branek. Král skóroval hlavou po rohu Nováka, pak svou druhou trefou v utkání dokonal dílo brumovské zkázy Pobucký: Horák vysunul Pobuckého za obranu, střelu sice gólman chytil, ale míč mu záhadně prošel pod tělem a Pobucký jenom posunul do prázdné brány.

V rámci objektivity je nutné poznamenat, že soupeř přijel s téměř dorosteneckým týmem. Na soupisce Brumova byli dva hráči ročníku 1992, dva ročníku 1991, dva ročníku 1990, dva ročníku 1987 a jeden 1989.

„Soupeř sice inkasoval čtyřikrát, ale měl velmi sympatický projev, bojoval a hrál fotbal za každého stavu. Měl velmi mladý tým. My jsme zápas zvládli dobře, soupeř neměl větších šancí,“ konstatoval obránce domácích Martin Strnad.

FK SAN-JV Šumperk – FC ELSEREMO Brumov 4:0 (2:0)

Branky: 13. Hruda, 45 a 76. Pobucký, 61. Král.
Šumperk: Kameník – Král, Skopal, Opravil, Strnad – Lošťák (70. Němeček), Novák, Reichl, Hruda – Pobucký (85. Šimák), Horák (80. Los).