Jenže: zpočátku to nevypadalo s domácími moc dobře. Hosté nastoupili v černých dresech a po první dvacetiminutovce se zdálo, že bude muset vedení šumperského klubu orlovské dresy odkoupit a pokrýt jimi coby černým suknem své smutné fotbalové království.

Domácí se trápili, sice se dvakrát dostali do solidních šancí, jenže opět zklamali. Ve 21. minutě se v rozhozené obraně mohl v klidu rozmyslet Tomáš Bajzáth, kam zamíří. Trefil se hezky na vzdálenější tyč a Orlová vedla.

Šumperk nastoupil v hodně netradiční sestavě, bez Lukáše Pobuckého a Ivo Lošťáka, na hrotu se objevil donedávna obránce Miroslav Knápek.

„Tohle byl záměr, potřeboval jsem nějak dostat mančaft z toho stereotypu, ve kterém se poslední zápasy utápěl,“ vysvětloval kouč Šumperku Otto Jáně.

Pobucký s Lošťákem přišli na hřiště nedlouho po přestávce a s nimi přišel velký obrat.

Rychlonožka Pobucký začal okamžitě bortit dosud pevně vystavěnou orlovskou obranu, přesné pasy Lošťáka nastartovaly Křepelku, ze kterého byl soupeř ve druhé půli hodně nešťastný.

Vyrovnání zařídil Ladislav Szöcs, který dostal pas zprava přes celé vápno od Mlynáře a propasíroval míč k levé tyčce.

Vítězný zásah začal u Mlynáře, který na pravé straně posunul míč na Knápka, ten do vápna na Křepelku, který tečoval do brány.

Gólová tečka byla pro hosty krutá. V závaru v malém vápně míč netrefilo několik hráčů, až Lošťák napálil hradbu z orlovských obránců. Zmatená orlovská obrana ale nechala balon dokutálet za brankovou čáru.

„Já jsem si při druhém gólu hrozně oddechl, už to bylo dlouhé čekání na výhru a kluci si to za tu dřinu na trénincích zasloužili,“ sděloval své pocity bezprostředně po utkání Jáně.

FK SAN-JV Šumperk – FK Orlová-Lutyně 3:1 (0:1)

Branky: 59. Szöcs, 68. Křepelka, 82. Lošťák – 21. Bajzáth. Rozhodčí: Reich – Fridrichovský, Kůrka. Diváci: 200.
Šumperk: Kameník – Král, Opravil, Skopal, Szöcs – Novák, Reichl (52. Lošťák), Mlynář, Horák (48. Pobucký) – Křepelka (86. Krcho), Knápek.

tabulka