„Pro naše skvělé fanoušky jsme chtěli do Opavy přivést ligové mužstvo, zatím se nám to nepovedlo. Věřím, že Varnsdorf porazíme a k nám dojede Plzeň,“ říká jedna z opavských opor Zdeněk Partyš. „Ale nepředbíhejme, musíme se držet při zemi,“ zvedl vzápětí varovně prst.

Opavští hráči pozorně sledovali, jak si Bohemka vede. „Vyski pro karty nehrál, měl online na mobilu, penaltový rozstřel jsme sledovali již z autobusu,“ popisoval Partyš. Za určitých konstalací by Opavští mohli za další dvě kola narazit na pražskou Spartu. „Buďme v realitě. Teprve je před námi Varnsdorf,“ utnul další diskuzi opavský záložník.

Opava v cestě za postup do třetího kola nedala Šumperku šanci. „Zápas se odehrál zcela v naší režii,“ konstatoval brněnský rodák. „Dali jsme rychle branku, a když to na začátku druhé půle bylo 2:0, o náš postup jsem neměl strach,“ konstatoval sedmadvacetiletý záložník.

Po zbytek utkání existovalo na hřišti pouze jedno mužstvo – to opavské. „Dokonce jsme měli možnost vyzkoušet si i nějaké nové herní variace,“ řekla jedna z největších hvězd MSFL.

Žlutomodrá eskadra se očividně dostává do pohody. „Jarda Kolínek řekl jasně, musíme vyhrát deset utkání v řadě, čtyři už máme za sebou,“´pousmál se idol opavských fanynek.

Je vidět, že nově složený tým se začíná čím dál více sehrávat. „Změn v sestavě bylo docela dost, já třeba se taky sžívám s postem středního záložníka, pořád je co zlepšovat,“ uvědomuje si Partyš. „Potřebujeme ještě vypilovat kombinaci, tam nám to ještě trošku skřípe,“ odkrývá Partyš neduhy svého mužstva.

Hráči si po utkání vychutnávali závěrečnou děkovačku s fanoušky. „Před našimi fandy kloubouček dolů. Dvě hodiny za námi v jedou v takovém počtu a vytvoří nám domáckou atmosféru, pro takové lidi se fotbal dobře hraje,“ svěřil se Partyš. „Celá kabina si jejich přízně váží,“ uzavřel opavský záložník.

Foto a video z utkání Šumperk vs. Opava najdete ZDE