Fanoušci v ochozech si nekladli otázku, jak ten zápas dopadne (to bylo opravdu po pár minutách jasné), ale jak může Břeclav figurovat v tabulce na jedenáctém místě.

Především ve druhé půli domácí borce téměř nepustila k míči.

Zábřeh byl po čtvrthodince na ručník, hosté dvakrát prošli bez potíží do šestnáctky, poprvé Ivančic prostřelil z hrany šestnáctky gólmana, pak hlavou bez obtíží skóroval zhruba z penalty Simandl. Vzápětí mohl třetí branku přidat Šilinger, ale v dobré pozici minul.

Zábřežští obránci se jen dívali na rychlé postavy v bílých dresech.

Ovšem pak se nevyznamenala ani zadní břeclavská řady. Přímý kop Hrdloviče z pětatřiceti metrů plachtil pomaličku do vápna, ale ani stopeři, ani gólman o něj moc zájem nejevili, tak Chlebkovi nedalo moc práce hlavou snížit.

Kontaktní gól ale domácí Sulko nenakopnul, i nadále to byl zábřežský den otevřených dveří.

Třetí břeclavská branka padla chvíli před přestávkou: domácí obrana zase nestíhala a Vlček po rychlé kombinaci z malého vápna zasunul skoro do prázdné.

„O přestávce jsem se snažil hráče vyburcovat, ale Břeclav byla po přestávce jasně lepší, téměř k ničemu nás nepustila,“ uvedl kouč Sulka Jiří Balcárek.

Definitivní k.o. přišlo zanedlouho po příchodu z kabin. Krejčíř v šestnáctce fauloval unikajícího Málka, penaltu pak střelou k pravé tyči proměnil Simandl.

Hosté si tak mohli dovolit luxus dvou zahozených šancí, Vlček v 70. minutě zcela sám netrefil míč před prázdnou bránou, pak předvedl infarktový okamžik Jaroslav Málek, který pronikl mezi stopery do vápna, kličkou obešel i gólmana, aby šel sám na zcela prázdnou bránu a nedal – míč mu v posledním okamžiku uskočil a zapadl vedle tyče.

„Dnes zápas nebudu hodnotit, protože není co hodnotit. Tohle si musíme vyříkat v kabině. Hráli jsme katastrofálně. Na Břeclav jsem měl plán hrát ze zabezpečené obrany, ale předvedli jsme něco, co si neumím vysvětlit,“ zhodnotil zápas Balcárek.

„Nepočítali jsme, že tady vyhrajeme takovým výsledkem, který však vzhledem k průběhu mohl být klidně i vyšší. Jeli jsme sem s cílem zápas odbojovat, bylo nám jasné, že nás čeká těžký zápas. Soupeř se ale dostal do hry jen jednou, když snížil a vycítil tak šanci, třetí gól jej však definitivně položil. O půlce při odchodu do kabin bylo vidět, že jsou domácí rozhádaní, to jim na psychice asi moc nepřidalo,“ uvedl břeclavský kouč Milan Valachovič.

„Zaměřili jsme se na jejich pravou stranu, kde hrají Soušek a Krejčíř, tady jsme se mohli prosadit a to se potvrdilo. Všechny čtyři góly šly právě přes jejich stranu, tam dnes byla domácí slabina,“ dodal břeclavský trenér.

SK Sulko Zábřeh – MSK Břeclav 1:4 (1:3)

Branky: 26. Chlebek - 11. Ivančic, 15. Simandl, 45. Vlček, 52. Simandl (p.k.). Rozhodčí: Talpa - Machát, Sedlář. ŽK: Šalamoun, 52. Krejčíř (oba Zábřeh). Diváci: 400.
Zábřeh: Toman - Krejčíř, Soušek, Hajčík, Hrdlovič - Rajnoha (46. Kulíšek) - Chlebek, Šalamoun, Šichor, Barcal J. (75. Kendashki) - Pospíšil (62. Olejník). Trenér: Jiří Balcárek.
Břeclav: Prokop - Ivančic, Málek (89. Kratochvíl) , Simandl, Navrátil - Cupák (88. Košulič) - Crla, Lysoněk, Neuberg, Šilinger - Vlček (85. Sasin). Trenér: Milan Valachovič.