Není tomu tak dávno, co celek Jiskry podlehl Břidličné a teď dostal další varování.

„V letošní přípravě bohužel máme výsledky jako na houpačce. Sehrajeme výborný zápas proti kvalitnímu soupeři a v dalším potom propadneme proti družstvu z nižší soutěže,“ lituje trenér Oskavy Květoslav Pospíšil.

Se Slavonínem na umělé trávě olomoucké Sigmy začali jeho svěřenci aktivně, měli převahu, jenže se nemohli dlouho prosadit přes zahuštěnou defenzivu soupeře.

„Bylo vidět, že Slavonín se chce na nás vytáhnout. Jeho hráči obětavě bránili, nechyběl jim pohyb a bylo velmi obtížné je přehrát,“ konstatoval oskavský kouč.

Ujal se až přesný pas Sokola za obranu, na který si naběhl Dragon a poslal hosty do vedení. Po přestávce však domácí výsledek otočili.

„Později jsme protivníka podcenili. Měli jsme sice několik dalších šancí, které jsme ale nevyužili a tak přišel trest v podobě dvou inkasovaných gólů,“ prozradil Pospíšil.
I tentokrát nenastoupila Oskava kompletní, když jí chyběly opory Šimko a Siegl či mladík Bauer.

„To však není omluva. Máme celkem široký kádr a hráči, kteří dostanou šanci místo těch chybějících, by se měli více poprat o místo v základu,“ dodal trenér současného lídra krajského přeboru.

Oskava měla odstartovat jarní odvety sobotním domácím zápasem proti Litovli, jenže úvodní kolo druhé části soutěže bylo kvůli počasí odloženo.

„Na jednu stranu nás to mrzí, čekali jsme vysokou návštěvu, protože v okolí se o víkendu žádný fotbalový zápas nehrál. Hřiště však bylo hodně nasáklé vodou a pokud by se hrálo, trávník bychom úplně zničili, takže odložení jsme nakonec uvítali,“ uvedl na závěr Květoslav Pospíšil.

Sokol Slavonín – Jiskra Oskava 2:1 (0:1)

Branka Oskavy: Dragon.
Oskava: Zorek – Brada, Martinka, Novák, Plachý – Janíček (46. Dlugoš), Vybíhal, Dragon (46. Kaler), Jurečka – Sokol, Piňos (46. Neset).