A výsledek je to pro hosty nesmírně cenný. Do boje totiž poslali dost omlazený kádr. Míka, Dlugoš, Piňos, Plachý, Dragoun a Novák, tohle je výčet tradičních opor, které z nejrůznějších důvodů nemohly hrát.

„Příležitost tak dostali mladší kluci a musím říct, že mě svým herním projevem opravdu mile překvapili. Soupeř byl určitě fotbalovější, ale my předvedli větší bojovnost a vůli,“ okomentoval ve zkratce úspěch svých svěřenců trenér Oskavy Květoslav Pospíšil.

Pod oba góly hostů se pak podepsaly jejich nové posily ze Šternberku a Uničova.

Ve 25. minutě Oskava předvedla pěknou kombinaci na jeden dotek, když posledním přihrávajícím byl Hlaváček, jenž předložil míč Rábovi a ten zblízka trefil přesně.

Po přestávce překvapil v 60. minutě povedenou střelou z pětadvaceti metrů domácího gólmana Večeřa a tím dal výsledku konečnou podobu.

„Věřím, že nás tento výsledek před startem krajského přeboru pozitivně povzbudí,“ dodal kouč nováčka z Oskavy Květoslav Pospíšil.

Ostrý start do sezony čeká Oskavu v sobotu 7. srpna od 16.30 hodin, kdy na domácím hřišti přivítá v úvodním kole celek Určic.

Jiskra Rýmařov – Jiskra Oskava 0:2 (0:1)

Branky: 25. Ráb, 60. Večeřa.
Oskava: Zorek – Janíček, Siegel, Šimko, Bauer – Ráb, Vybíhal, Večeřa, Jurečka – Nesset, Hlaváček.