Oba celky přišly hned v úvodním poločase o jednoho hráče. Určicím se již v sedmé minutě zranila útočná posila z Plumlova Petr Kiška, který si natáhl zadní stehenní sval a na hřiště musel Dominik Bokůvka. Kvůli stejnému zranění navíc v základní sestavě chyběl další zkušený hráč – Tomáš Los.

Domácí oslabil ve třiadvacáté minutě vynuceným střídáním taktéž útočník Tomáš Hlaváček. Ten si po střetu s protihráčem v souboji o míč obnovil zranění operovaného kotníku.

Chvílí předtím si však mohl smutný hrdina duelu se spoluhráči vychutnat radost z prvního gólu Oskavy v krajském přeboru. Po standardce do šestnáctky se k odraženému míči dostal Jurečka a nekompromisně poslal míč do šibenice.

„Premiéru jsem si výsledkově představoval jinak. Na Oskavu jsem se byl dívat, takže jsem věděl, co dokáže. Jejich hra je založena na nákopech, čemuž jsme přizpůsobili sestavu,“ započal hodnocení určický trenér František Pitron.

Hosté měli podle něj více ze hry, diktovali tempo, byli častěji u míče, nezvládali ale koncovku, na což se zamřil o poločasové pauze.

„První dějství bylo hlavně o bojovnosti a oba protivníci si vytvořili několik šancí. V úvodu jsme pak měli přílišný respekt ze soupeře a zbytečně jsme se dlouhými nákopy zbavovali balónů,“ konstatoval trenér Oskavy Květoslav Pospíšil.

Opatrná hra se domácím krátce po přestávce nevyplatila. V rozmezí deseti minut totiž stačil protivník otočit skóre ve svůj prospěch. „Nejprve zahrával Ullmann z boku přímý kop a míč proletěl do branky, vzápětí Trajer utekl bekům,“ těšilo Pitrona stejně jako fakt, že jeho hráči nezalezli, hráli stále stejně útočně.

Paradoxně dva gólové momenty ale nováčka vyburcovaly k lepšímu výkonu. Jako by najednou chtěl ukázat, že domácí premiéru prostě nehodlá prohrát.

„Nevím, co se stalo, ale jako mávnutím kouzelného proutku jsme začali více chodit do soubojů, bojovat, zkrátka se prát o výsledek. Jsme určitě spokojeni, ale rozhodně nesmíme usnout na vavřínech,“ řekl dál kouč Oskavy, jehož svěřenci díky tomu nejen ovládli zbytek zápasu, ale hlavně dávali góly.

Ve třiašedesáté minutě se po ose Dragoun – Vybíhal trefil Večeřa a vyrovnal. O chvíli později se na pravé straně uvolnil Vybíhal, odcentroval na Nesseta a ten hlavou vrátil domácímu mužstvu vedení. Definitivně pojistil úspěch Oskavy hrdina druhé půle Tomáš Vybíhal, když se sám prosadil křížnou střelou, čímž upravil tím na konečných 4:2 a rozradostnil tak téměř naprostou většinu přítomných diváků.

„Domácí se trefili celkem třikrát do šibenice, nelze ale říci, že by vyhráli šťastně. Sebevědomí a odvaha ke střelám ukazuje vnitřní sílu týmu. Přestože byli horší, zasloužili si díky odvaze zvítězit,“ nesnižoval výkon domácích Pitron.

Hráčům podle něj v závěru chyběli psychické síly, přesto mohli za stavu 2:3 několikrát vyrovnat. Nejprve však trefili tyč, posléze hlavičkoval volný Bokůvka pouze do rukavic gólmana.

Nyní čeká na Určice silný Jeseník, který v prvním kole deklasoval domácí Dolany 4:1. „Doma musíme vyhrávat. Určitě přijde hodně lidí a nesmíme ztrácet body vlastní nezodpovědností. Na zápas se již teď těším,“ přemítal Pitron s tím, že by již mohl nastoupit Los.

„Dali jsme pěkné góly a máme na úvod důležité tři body, takže jsme určitě spokojení, ale rozhodně nesmíme usnout na vavřínech. Příští týden hrajeme opět doma a bylo by pěkné na tento výsledek navázat. Je nám ale jasné, že to nebude nic jednoduchého,“ uzavřel své hodnocení Květoslav Pospíšil.

Další zápas župy sehraje Oskava v sobotu 14. srpna, kdy od 16.30 hodin přivítá v regionálním derby celek Sokol Lázně Velké Losiny.

Jiskra Oskava – Sokol Určice 4:2 (1:0)

Branky: 20. Jurečka, 63. Večeřa, 70. Nesset, 77. Vybíhal - 48. Šimko vl., 57. Trajer. Rozhodčí: Tomeček – Křepský, Boháč. Diváků: 100.
Oskava: Zorek – Janíček, Šimko, Siegel, Bauer (85. Novák) – Vybíhal, Večeřa, Dragon, Jurečka – Nesset, Hlaváček (23. Plachý). Trenér: Květoslav Pospíšil.
Určice: Nejezchleb – Gottvald, Ullmann, Peka, Mlčoch – Hochman (62. Ján), Coufal, Hatle, Javořík – Kiška (7. Bokůvka), Trajer. Trenér: František Pitron.