Jenže v úvodním dějství se domácí nemohli dlouho dostat do tempa a jen velice těžko se vyrovnávali s taktikou soupeře, který hrál jednoduše a všechny míče okamžitě z obrany bleskově přenášel na své dva hroty.

„Tohle nám moc nesedí a bohužel jsme se hře protivníka přizpůsobili. Až po přestávce jsme dokázali předvést více odvahy, zrychlili jsme hru a pak se nám povedlo i skórovat,“ uvedl trenér Oskavy Květoslav Pospíšil.

Hosté z konečného nezdaru částečně vinili i nepřesné výroky rozhodčích. „V první půli jsme byli lepším týmem. Jenže nám nebyl uznán gól Marka po standardce pro domnělý ofsajd. Dal bych ruku do ohně za to, že to ofsajd nebyl,“ litoval trenér Hněvotína Radek Šindelář.

Po pauze pak podle jeho názoru ještě sudí upřel Hněvotínu penaltu za zákrok na Marka. „Troufám si tvrdit, že byla jasná, Marka jsem pak musel střídat kvůli zranění kotníku,“ řekl Šindelář, který musel všechna tři střídání provést kvůli zranění svých hráčů. „To se pak projevilo na naší hře, protože hráči hráli na postech, na které nejsou zvyklí. Udělali jsme chyby a soupeř je potrestal,“ dodal hněvotínský trenér.

„Za hru ve druhé části jsme si však tři body určitě zasloužili. Tam jsme již byli lepším a fotbalovějším týmem,“ mínil naopak Pospíšil.

Úvodní úspěch jeho týmu paradoxně odstartovala standardka hostů, kdy gólman Zorek chytil centr a okamžitě rozehrál na Mičundu, jenž posunul na Šroma a ten v úniku sám na brankáře nezaváhal.

Pojistku pro Oskavu přidal hned o minutu později Veselský, když z první trefil Mičundovu přihrávku do vápna.

Poté dlouhé minuty diváci sledovali nervózní podívanou, kdy se spíše diskutovalo, než hrálo. Nakonec se ale dočkali ještě jedné změny skóre.

Také pod třetí trefu Jiskry se podepsal exmohelnický útočník Jan Mičunda, když byl těsně před koncem faulován v šestnáctce a nařízenou penaltu proměnil navrátilec do oskavské sestavy Richard Sokol.

Oproti předchozímu klání s Určicemi v sestavě domácích tentokrát chyběl Ondřej Siegl, který byl na stáži ve Švýcarsku.

Jiskra Oskava – FC Hněvotín 3:0 (0:0)

Branky: 65. Šrom, 66. Veselský, 78. Sokol z pen. Rozhodčí: Částečka – Štětka, Kouřil.
Oskava: Zorek – Dus, Sokol, Vašíček, Kloss – Janíček, Dlugoš, Veselský, Šimeček (83. Kaler) – Šrom (84. Kasal), Mičunda. Trenér. Květoslav Pospíšil.
Hněvotín: Běhalík – Olbert, Švajda (46. Zamykal), Schinneck, Novák – Marek (60. Schwarz), Skoumal, Kawij, Chabičovský (31. Dokoupil) – Šulc, Křižan. Trenér: Radek Šindelář.