Nedůraz v osobních soubojích a malá obětavost porvat se o výsledek, to byly zřejmě hlavní příčiny domácí porážky.

„Zápas jsme tentokrát naprosto podcenili. Možná jsme se uspokojili po předchozích dobrých výsledcích a hráči si zřejmě mysleli, že další úspěchy přijdou sami,“ nešetřil kritikou po skončení nevydařeného zápasu trenér Oskavy Květoslav Pospíšil.

„Hosté nám zkrátka dali lekci v účelnosti fotbalu. Více jak šedesát minut hry rozhodně byli celkem k poražení,“ konstatoval dále domácí kouč.

Jako první se ujaly vedení Želatovice, když z přímého volného kopu skóroval ve 25. minutě Koplík. Ještě do přestávky však stačila Oskava vyrovnat.

Deset minut od úvodní změny skóre utekl po křídle Hlaváček, nacentroval do šestnáctky míč, který usměrnil hlavou do sítě Neset.

Druhé dějství ale patřilo hostům, kteří v rozmezí 60. a 75. minuty díky hrubým chybám soupeře rozhodli třemi zásahy duel ve svůj prospěch.

Oskavě tak nebyly nic platné ani změny v sestavě, když domácí lavička ještě za stavu 1:2 ve snaze oživit útok poslala na hřiště střelce Davida Piňose a nováček tak dohrával na tři hroty.

„Bohužel těžko dnes mohu někoho pochválit. Opravdu mi u našich hráčů chyběla zarputilost a hlad po výhře. Protivník byl daleko bojovnější, a proto nakonec zaslouženě zvítězil. Nám nezbývá nic jiného, než se z tohoto zápasu poučit,“ uvedl na závěr trenér Oskavy Květoslav Pospíšil.

Jiskra Oskava – FC Želatovice 1:4 (1:1)

Branky: 35. Neset – 25. Koplík, 60. Liška, 65. Dlouhý, 75. Zehnánek.
Oskava: Zorek – Janíček, Siegl, Plachý, Bauer (70. Piňos) – Hlaváček, Dragon (78. Ráb), Vybíhal, Jurečka (72. Míka) – Neset, Večeřa.