Do zápasu však vstoupili hráči z Jesenicka velice dobře, když se hned v 11. minutě prosadil po pěkné akci z křídla hlavou Sklenařík a hosté vedli.

„První půli jsme asi byli o trochu lepším mužstvem. Po přestávce jsme šli na hřiště s jasným cílem, pohlídat si svůj náskok, hrát poctivě zezadu a pokusit se z brejků přidat pojistku,“ prozradil trenér Zlatých Hor Milan Biedrava.

Jenže zbytečnými hrubkami jeho svěřenci dovolili domácím během chvíle otočit vývoj střetnutí.

„Sice jsme po první půli prohrávali, ale s naším výkonem jsem mohl být spokojený. Škoda, že jsme v úvodu neproměnili pár dobrých šancí, které jsme měli. Přesto jsem byl přesvědčen, že po přestávce nám tam už musí něco spadnout,“ prozradil trenér Oskavy Květoslav Pospíšil, který se nakonec nemýlil.

V 63. minutě gólman Švrčina špatně vyběhl a Mičunda jej šikovně přehodil. Za dalších pět minut Oskava zahrávala rohový kop a na zadní tyči nikým nehlídaný Šimeček upravil na 2:1.

Přestřelka pak pokračovala, když v 70. minutě využil Ihnatišin zaváhání jednoho z domácích stoperů a ze samostatného úniku obstřelil brankáře.

„Za stavu 2:2 jsem věřil, že remízu udržíme. Ke konci jsem provedl i dvě taktická střídání, jenže nakonec jsme se sami poslali do kolen zbytečnými školáckými chybami,“ mrzelo trenéra Biedravu.

Těsně před koncem kopala Oskava další roh, Zlaté Hory si opět nepohlídaly volného hráče v šestnáctce a Siegl zajistil domácím šťastné vítězství.

„Nejvíce mě mrzí, že dva góly inkasujeme z rohových kopů, když právě tyto situace běžně zvládáme bránit. Máme nacvičenou variantu, kdy každý hráč přesně ví, kam si stoupnout a kdy vyběhnout, jenže tentokrát si někteří svá místa nehlídali,“ řekl dále Biedrava.

„Dnes se ukázalo, jak moc nám v těchto momentech chybí kapitán Křivan, který je silný v hlavičkových soubojích. Na druhou stranu musím uznat, že soupeř druhou půli doslova odjezdil po zadku a po přestávce byl lepší. Dřel, bojoval, byl agresivnější. Přesto to nic nemění na skutečnosti, že remízu jsme měli udržet,“ dodal Milan Biedrava.

„Druhá část již byla jasně v naší režii, celý tým bojoval, zkrátka jsme šli za vítězstvím více než soupeř, dali do hry potřebné srdíčko a výsledek se dostavil. Dnes jsem byl spokojen hlavně s naším přechodem do útoku,“ ocenil hru svých svěřenců Pospíšil, v jehož sestavě se proti Zlatým horám poprvé objevila nová posila ze Zábřehu Milan Olejník, který nastoupil na hrotu útoku vedle Mičundy.

„Na úvod předvedl dobrý výkon. Je to rychlostní typ hráče s dobrou střelou, věřím, že pro nás bude přínosem,“ řekl závěrem Květoslav Pospíšil.

Jiskra Oskava – FK Zlaté Hory 3:2 (0:1)

Branky: 63. Mičunda, 68. Šimeček, 86. Siegl – 11. Sklenařík, 70. Ihnatišin.
Oskava: Zorek – Klos, Vašíček, Siegl, Plachý – Veselský (78. Šrom), Dlugoš, Šimeček, Kasal (46. Janíček) – Mičunda (89. Dus), Olejník.
Zlaté Hory: Švrčina - Martinka, Škoda, Chovan, Čermák – Charalambidis, Vaclík, Minka (85. Biedrava), Plhák (75. Šos) – Ihnatišin, Sklenařík.