Sezonu zakončí tým Oskavy příští sobotu dohrávkou na hřišti Zlatých Hor.

„Aktuálním ziskem 55 bodů jsme ukázali svou kvalitu a naším cílem je udržení druhého místa v tabulce," prozradil trenér Oskavy Květoslav Pospíšil.

Toho pak mohl o víkendu proti Konici potěšit především výkon matadora Martina Šalamouna, jenž se na přesvědčivém vítězství svých barev podílel třemi góly.

První trefu zaznamenal již v 15. minutě po standardní situaci, později pak využil ideální pas od Mičundy střelou do prázdné branky.

„Soupeře jsme za celý zápas prakticky k ničemu nepustili, měli jsme navrch," uvedl dále kouč Jiskry.

Svou převahu navíc domácí přetavili po přestávce dalšími dvěma zásahy.

V 70. minutě dokončil Šalamoun hattrick díky nahrávce Barcala, od chvíli později dal výsledku konečnou podobu z akce po křídle a následném centru Aleš Masopust.

Ke konci zápasu navíc museli domácí dohrávat pouze v deseti, když po zranění Iši již neměli dalšího hráče na střídání.

Teprve za stavu 4:0 pustili domácí svého soupeře do jediné vážnější šance, tu však včasným vyběhnutím zmařil gólman Studený.

„Dnes to byl z naší strany zodpovědný výkon především v defenzivní činnosti, navíc se nám dařilo i v útoku, když jsme dali čtyři góly," dodal Pospíšil.

Jiskra Oskava – Sokol Konice 4:0 (2:0)

Branky: 15., 35. a 70. Šalamoun, 75. A. Masopust.
Oskava: Studený – Müller, Barcal, Plachý, Obíral – Kasal (46. A. Masopust), Knop, Šalamoun, Svačina – Mičunda, Sokol (65. Iša). Trenér: Květoslav Pospíšil.
Konice: Představitelé Konice ani po několikahodinovém úsilí redakce nebyli schopni zvednout mobilní telefon, nebo pokud ano, nevěděli sestavu.