V první půli sobotního duelu však byli lepším celkem hosté, kteří svého protivníka předčili v osobních soubojích i pohybu a všechny míče se okamžitě snažili dlouhými nákopy posílat na vysokého Libora Žondru, jenž pohotově rozdával balony svým spoluhráčům.

„Právě Žondra nám dělal největší problémy,“ přiznal úvodem kouč Oskavy Květoslav Pospíšil.

I přes větší aktivitu hostů se ale paradoxně z vedení radovali domácí. Ve 12. minutě vyhrál Neset s protihráčem souboj, po němž zdánlivě ztracený míč získal Jurečka a otevřel skóre.

O pět minut později po kombinaci domácích přišel centr zprava a Siegl těsně před gólmanem tečoval na 2:0.

Ještě do přestávky se pak na straně HFK prosadil již zmiňovaný Žondra a snížil.

„O půlce jej ale lavička hostů stáhla ze hry, protože má prý další zápas nastoupit za áčko. A právě od tohoto momentu jsme začali předvádět hru, kterou si představujeme, neboť v první části jsme se hodně přizpůsobili taktice soupeře, který jen nakopával balóny. Rázem jsme začali více chodit do kombinace a snažili se držet míč na zemi,“ prozradil trenér domácího týmu.

Mladý celek HFK se ve druhém dějství viditelně snažil o vyrovnání, při tom však zapomínal na zadní vrátka, což domácí z rychlých brejků nekompromisně trestali.

Právě díky těmto situacím Oskava v rozmezí 70. a 80. minuty dvakrát skórovala zásluhou Večeři a Hlaváčka na konečných 4:1.

„Tento výsledek je podle mě pro hosty ještě milosrdný. Trochu mě překvapili, že se snažili při stavu 2:1 za každou cenu bezhlavě útočit a hráli tak dost nedůsledně v obraně,“ uvedl Pospíšil.

„Dnes můžeme být nadmíru spokojení, vyhráli jsme zaslouženě. Protivník u nás ukázal své kvality, ale přesto více šancí bylo na naší straně. Pro nás jen škoda, že jsme některé další nedokázali využít,“ uzavřel své hodnocení trenér Oskavy.

A zde je hodnocení kouče HFK Stanislava Měrky: Je pro mě těžké zápas hodnotit. Výrazně ho ovlivnila neodpískaná jasná penalta na Krumpolce, který navíc nepochopitelně dostal žlutou kartu za simulování. Oslabilo nás i vynucené střídání Žondry. Konečný výsledek je pro nás krutý. Myslím si, že neodpovídá hře. Vítězství o gól by domácím také slušelo. Oskavě velmi vyhovuje tamní úzké hřiště, kde se nedá hrát nějaký extra fotbal. Padá tam hodně branek a myslím si, že i padat bude.“

Jiskra Oskava – HFK Olomouc B 4:1 (2:1)

Branky: 12. Jurečka, 17. Siegl, 70. Večeřa, 80. Hlaváček - 30. Žondra. Rozhodčí: Částečka – Štětka, Dömisch. Diváků: 100.
Oskava: Zorek – Janíček, Šimko, Siegl, Plachý – Hlaváček (87. Ráb), Dragon, Vybíhal, Jurečka (75. Bauer) – Neset, Večeřa (80. Piňos). Trenér: Květoslav Pospíšil.
HFK B: Pavelka – Hlavica, Vacek, Krejčí, Vykydal – Krumpolc, Svozil (61. Kouřil), Schinneck, Čižmar (73. Schwarz) – Žondra (46. Tögel), Grézl. Trenér: Stanislav Měrka.