Již úvodní okamžiky zápasu pak přinesly velký tlak domácích, kteří se však dlouhou dobu trápili v koncovce, ke kýženému gólu jim nepomohla ani řada standardních situací.

„Hosté mohou děkovat hlavně gólmanovi. V úvodní patnáctiminutovce nám chytil snad čtyři tutovky a výrazně Ústí podržel,“ prozradil vedoucí družstva Oskavy Bronislav Chovaneček.

Domácí se tak poprvé dočkali až ve 30. minutě, ve které rohový kop Večeři nadzdvihl obránce hostů tak nešťastně, že míč přistál přímo na hlavu Miky, jenž jej odrazem o břevno poslal do sítě.

Ve druhé části měli hosté územní převahu, zejména díky dobré kombinaci, do vyložených šancí se ale nedostávali a jejich snažení většinou končilo na hranici šestnáctky.

„Hosté hráli dobře, byli v pohybu a dávali si rychlé přihrávky. My jsme přesto jejich hru dokázali eliminovat a do opravdu vyložených šancí jsme je příliš nepouštěli,“ uvedl dále Chovaneček.

Naopak Oskava střelecké možnosti měla a také je využila. V 65. minutě pomohla domácím další standardka, kdy Hlaváček z trestného kopu obstřelil zeď a zvýšil na 2:0. Na tento pokus pak gólman Ústí ani nestačil zareagovat.

Definitivně pojistili domácí zisk tří bodů v 80. minutě, v níž Večeřa předběhl soupeřova stopera a ze samostatného úniku potřetí skóroval.

„Dnes jsme zaslouženě vyhráli. Byli jsme bojovnější, vytvořili si řadu šancí. Na mužstvu bylo vidět, že chce uspět,“ uzavřel hodnocení sobotního utkání Bronislav Chovaneček.

Jiskra Oskava – Sokol Ústí 3:0 (1:0)

Branky: 30. Mika, 65. Hlaváček, 80. Večeřa.
Oskava: Zorek – Plachý, Šimko, Novák, Siegl – Jurečka, Mika, Hlaváček, Janíček – Večeřa, Amer (60. Neset).

Dejte oskavským fotbalistům hlas v anketě ZDE