Jiskra Oskava

Po podzimu druhý tým soutěže zahajuje přípravu v úterý 15. ledna a obejít se bude muset bez svého nejlepšího střelce Jana Gazdíka, který se vrací zpět do Uničova.

Stejně tak bude Jiskra postrádat i Milana Strnada, ten se vrací do Mohelnice.

„Máme samozřejmě rozjednány nějaké příchody, ale teď je předčasné mluvit o konkrétních jménech. Zatím mohu prozradit, že bychom chtěli dotáhnout do konce další hostování Richarda Sokola," prozradil krátce trenér Oskavy Květoslav Pospíšil, jenž by podle svých slov chtěl pro mistrovské boje mít k dispozici kádr čítající zhruba sedmnáct fotbalistů.

První přípravné utkání Oskavy je naplánováno na sobotu 26. ledna, kdy na umělce ve Šternberku přivítá Babice. Sezonu pak zahájí 16. března v Kralicích.

TJ Sokol Lázně Velké Losiny

Hráči Velkých Losin se poprvé sešli již 11. ledna v rámci svého fotbalového plesu, který se při své premiéře setkal s obrovským úspěchem.

V rámci sportovní přípravy se pak lázeňský tým sejde v úterý 15. ledna a podle možností by měl trénovat třikrát až čtyřikrát týdně. Přípravné zápasy má zatím naplánovány proti Šumperku, Novému Malínu a Jindřichovu.

Do losinské sestavy se vrací Petr Linet, jenž podzim odehrál za divizní Šumperk, kam naopak na přípravu míří Matěj Šinogl.

Pro jaro nemohou Velké Losiny počítat se službami svého kanonýra Petra „Mojdy" Navrátila, jenž se zotavuje z těžkého zranění, když si během jednoho z podzimních duelů utrhl achilovku.

„Účast pro jarní část sezony nám ale přislíbil Martin Strnad, co samozřejmě vítáme, protože potřebujeme v týmu takového zkušeného fotbalistu, který dokáže usměrnit ty mladší hráče," uvedl trenér Velkých Losin Jiří Mika, jehož svěřenci zahajují mistrovské boje v neděli 17. března na hřišti Opatovic.

FK Zlaté Hory

Celek z Jesenicka startuje přípravu až v pátek 1. února, kdy jej ve Zlatých Horách čeká krátké soustředění, do kterého již nezasáhne opavský Richard Bitomský, s jehož službami klub nadále nepočítá. Naopak se spekuluje o příchodu Jana Křepelky (Šumperk) a Ivo Malého (Vikýřovice).

Jarní příprava fotbalistů Zlatých Hor se ponese především ve znamení neustálého zápasového vytížení. Tým z města na polských hranicích má na víkendy naplánovány zápasy proti Šumperku, Mohelnici, Krnovu, Rýmařovu či Jeseníku.

„Přes týden potom chceme vždy odehrát utkání proti nějakému celku z nižších soutěží, abychom si mohli vyzkoušet nejrůznější herní situace," říká trenér Zlatých Hor Jiří Silný.

„Chceme prostě toho co nejvíce odehrát, i zápas se slabším protivníkem je rozhodně lepší než běžný trénink. Já s tímto mám velice dobré zkušenosti a věřím, že se díky tomu na jaro dobře připravíme," doplnil Silný.

Jarní část soutěže odstartují Zlaté Hory v domácím prostředí, kde v sobotu 16. března přivítají celek Ústí.