Minulý týden zdolala Jiskra na svém hřišti s omlazeným kádrem Želatovice, teď o víkendu opět doma deklasovala tým Kralic a výhru opět režírovali především její mladíci v sestavě.

„Už jsem to říkal minule, ale mladí přinesli do našeho mužstva potřebné oživení, dnes opět zařídili většinu gólů," liboval si po zápase trenér Oskavy Květoslav Pospíšil.

Jeho celek sice vstoupil do utkání opět trochu vlažněji, ale po pětiminutovém oťukávání rozehrál další povedenou partii.

Vyústěním domácí převahy byla již v 15. minutě trefa Mičundy, na něhož o chvíli později navázal Kasal, když zvýšil na 2:0.

Jeden z klíčových momentů sobotního klání se pak odehrál ve 25. minutě, kdy se autor úvodního gólu Mičunda zbavil dvou obránců soupeře a postupoval sám na brankáře, ale těsně před šestnáctkou byl sražen, za což hosté vyfasovali červenou kartu a museli dohrávat v deseti.

Následnou přesilovku využil ještě do přestávky dvěma góly Gazdík a o vítězi zápasu bylo prakticky rozhodnuto.

Druhou půli již domácí hráli spíše na krásu a stačili si vytvořit také spoustu šancí, po jedné z nich dokonce Kasal trefil tyč.

V závěru přesto stihli hráči Oskavy svůj náskok ještě dvakrát navýšit zásluhou Kuby a Obírala.

„Oproti minulému týdnu jsme narazili na daleko odevzdanějšího soupeře. Kralice si za celý zápas nevytvořily prakticky žádnou výraznější šanci. Myslím si, že jsme vyhráli zcela zaslouženě," uvedl spokojeně Pospíšil, kterého však v současnosti musí trápit nedostatek hráčů.

„Kvalita mně v týmu nechybí, ale je nás málo. Teď máme zraněného Strnada a dnes jsme měli jen jednoho hráče na střídání," posteskl si kouč Jiskry.

„Přesto se ale vedení klubu snaží zvýšit konkurenci v mužstvu angažováním nových hráčů. Třeba teď se nám podařilo dotáhnout hostování Martina Šabo ze Šumperku. Už s námi trénuje, ale ještě čekáme na vyřízení formalit na svazu," dodal Pospíšil.

„Naše obrana dnes nefungovala tak, jak má, chybělo nám pár zraněných hráčů. Nezvládali jsme zachytávat dlouhé domácí nákopy, z nichž prudce přecházeli do útoku," konstatoval vedoucí družstva Kralic Václav Répal.

„Právě při jednom takovém domácí výpadu nezbylo našemu obránci Kocourkovi nic jiného, než soupeře zastavit a rozhodčí to ocenil červenou kartou. V jedenácti bychom asi šance domácích ubránili, ale v deseti to bylo nesmírně složité. Navíc třetí gól Oskavy nás definitivně položil. Kdybychom předtím dali nějakou šanci, mohlo to možná vypadat jinak," dodal Répal.

Jiskra Oskava – FC Kralice 6:0 (4:0)

Branky: 15. Mičunda, 18. Kasal, 30. a 42. Gazdík, 70. Kuba, 90. Obíral.
Oskava: Studený – Müller, Plachý, Erneker, Obíral – Kasal, Knop, Kuba, Svačina (73. Kaler) – Mičunda, Gazdík. Trenér: Květoslav Pospíšil.
Kralice: Urbánek – Kocourek, Trnavský, Jano – Martínek, Neoral – Cibulka, Vybíral, Valtr (60. Martinec) – Petrásek (85. Šín), Pejřimovský (46. Vitásek). Trenér: Petr Gottwald.