Jako první však šli do vedení hosté, kteří využili zaváhání domácího gólmana, jenž těsně před poločasem podběhl nepovedený centr Plachého a míč nakonec skončil v síti.

Těsný náskok potom lídr tabulky držel až do konce utkání a směřoval za dalším vítězstvím, jenže nakonec ještě stačil inkasovat.

V 88. minutě se do šance v pokutovém území dostal domácí Šťastný, který byl při pokusu o kličku faulován a sudí bez váhání nařídil pokutový kop.

K němu se postavil Martin Sklenařík, jarní posila domácích z Jindřichova a střelou do šibenice rozhodl o dělbě bodů. Mezi oběma protivníky je tak i nadále v tabulce devítibodový rozdíl.

„Sebrat bod Oskavě se počítá. Mají velice kvalitní celek s řadou osobností na všech postech, takže dnes jsme maximálně spokojení. Navíc se hrál velice dobrý fotbal, který se divákům musel určitě líbit,“ prozradil trenér Zlatých Hor Petr Ševčík.

„Střetnutí bylo vyrovnané a konečná remíza je asi spravedlivá, i když ke konci nám moc nepřál rozhodčí. Na druhou stranu však musíme litovat především zahozených šancí. Třeba náš Piňos dnes šel třikrát sám na gólmana a ani jednou neuspěl,“ konstatoval smutně kouč Oskavy Květoslav Pospíšil.

Zlaté Hory – Jiskra Oskava 1:1 (0:1)

Branky: 88. Sklenařík – 43. Plachý.
Zlaté Hory: Jurčák – Máčal, Křivan, J. Karlík, Sláma, Šos, Minka, Stavinoha, Čermák, Sklenařík, Charalambidis (75. Šťastný).
Oskava: Zorek – Siegel, Šimko, Novák, Kovač, Míka, Dlugoš, Dragoun, Plachý (70. Procházka), Piňos (90. Ráb), Šulc (68. Nesset).