Tentokrát si připsali vysokou výhru ve Štěpánově.

Většinu času v prvním dějství se hosté prezentovali profesorským fotbalem, úvodních dvacet minut bylo zcela v jejich režii a zároveň dokázali rázně nakročit za výhrou. Hned v 5. minutě se křížnou střelou ze střední vzdálenosti prosadil Dlugoš.

Za další čtvrthodinu se střelec prvního gólu proměnil v nahrávače, když připravil pozici pro Rába, který zvýšil na rozdíl dvou branek.

Domácí si pak během první části vytvořili pouze jedinou vážnější šanci, po přestávce však s pocitem, že nemají proti favoritovi co ztratit, nastoupili na trávník s daleko aktivnější hrou a výsledkem bylo snížení na 1:2. Ve 48. minutě gólman Zorek zastavil nedovoleně v šestnáctce jednoho ze soupeřů a rozhodčí nařídil penaltu, kterou domácí proměnili.

Velké drama se přesto nekonalo. O chvíli později totiž vrátil Oskavě dvougólové vedení po centru Strnada dorážející Nesset.

„Tohle byl asi rozhodující moment utkání, potom se zápas již v klidu dohrával,“ konstatoval trenér Oskavy Květoslav Pospíšil.

Přesto ještě v závěru přidali hosté čtvrtou trefu po pěkné spolupráci Nesseta s Plachým. Kouč hostů přesto vysokou výhru příliš nepřeceňoval.

„Odehráli jsme určitě daleko lepší zápasy, ale těžko již hledat maximální motivaci, když máme zajištěno prvenství v soutěži. Na druhou stranu každý soupeř se proti nám touží vytáhnout, aby nám překazil naší šňůru výher,“ dodal Pospíšil.

Štěpánov – Jiskra Oskava 1:4 (0:2)

Branky Oskavy: 5. Dlugoš, 21. Ráb, 58. Nesset, 71. Plachý.
Oskava: Zorek – Siegel (70. Navrátil), Šimko, Novák, Kovač – Míka (75. Procházka), Dlugoš, Strnad, Plachý – Nesset, Ráb (62. Smékal).