V sobotu 26. ledna se měl po podzimu druhý tým soutěže představit na umělce ve Šternberku proti Babicím, kvůli chřipce většiny hráčů se ale nehrálo.

Úvodní zápasovou prověrku tak Jiskra absolvuje až o týden později, když v sobotu 2. února v Uničově změří síly s Břidličnou.

„Věřím, že se kluci dají dohromady a tento duel už bez problémů absolvujeme," přeje si trenér Oskavy Květoslav Pospíšil, který zatím může ohlásit dvě zvučné posily: Aleše Masopusta z Mohelnice a Martina Šalamouna, který se do klubu vrací ze třetiligového Zábřehu.

„Druhého jmenovaného ale teď čeká operace kolene a podle rekonvalescence se rozhodne, zda jaro odehraje u nás nebo zamíří do vyšší soutěže," řekl Pospíšil.

S Oskavou opět trénuje také Richard Sokol, zkušený matador, kterého však většinu kariéry provází nejrůznější zdravotní komplikace.

„Pro krajský přebor to je nadstandardní hráč, a pokud bude zdravý, bude pro nás obrovským přínosem. Zatím pravidelně trénuje a podle svých slov se cítí dobře," říká spokojeně kouč Oskavy.

Jedním z nových jmen v aktuální přípravě Oskavy je pak záložník David Panák, ten je zatím v týmu na zkoušku z Kamenné.