Přestože utkání na hřišti polského protivníka přineslo hostům přesvědčivé vítězství, kouč Zlatých Hor Milan Biedrava příliš spokojený s výkonem svých svěřenců nebyl.

„Narazili jsme na slabšího protivníka, který ale obětavě vzdoroval, byl běhavý a hrál tvrdě, ale na hranici pravidel. Nám se pak vůbec nedařilo v koncovce, zahodili jsme opravdu řadu šancí a výsledek mohl být daleko vyšší," prozradil zlatohorský kouč.

„Zejména první část naši hráči odehráli dost laxně, až když jsem jim pohrozil, že musí vyhrát alespoň o čtyři góly, jinak budou ještě po zápase běhat, tak ve druhé části přidali," doplnil s úsměvem Biedrava.

Gieralcice – FK Zlaté Hory 2:6 (2:2)

Branky Zlatých Hor: Brückner 2, Charalambidis 2, Minka, Zálešák.
Zlaté Hory: Kovačevitý – Karlík, Škoda, Madejczyk, Dočekal – Zálešák, Minka, Plhák, Pluhařík – Brückner, Charalambidis.

Naprosto jednoznačnou záležitostí pro Zlaté Hory pak bylo jejich sobotní domácí vystoupení proti Jindřichovu. Ačkoliv zástupce Moravskoslezské I. B třídy nastoupil do zápasu se zkušenými fotbalisty typu Holčáka, Sklenaříka či Adamce, odvezl si domů rekordní debakl.

„Jindřichov rozhodně nemá špatné mužstvo. Pravidelně s nimi hrajeme přípravu a většinou to byly vždy vyrovnané zápasy, ale dnes jim to nevyšlo. Mám dojem, že utkání vůbec nezvládli psychicky a dojeli na nedisciplinovanost," míní trenér Zlatých Hor Milan Biedrava.

Jeho tým si tak s chutí zastřílel, již v 15. minutě vedli domácí 3:0. Z penalty se poté jednou zapsal mezi střelce dokonce i gólman Švrčina, střelcem duelu byl se čtyřmi zásahy Charalambidis.

FK Zlaté Hory – TJ Slezan Jindřichov 12:1 (3:0)

Branky Zlatých Hor: Charalambidis 4, Brückner 3, Dočekal, Švrčina (p. k.), Zálešák, Plhák, Minka.
Zlaté Hory: Švrčina (60. Kovačevitý) – Plhák, Karlík, Pluhařík (46. Madejczyk), Dočekal – Hoffmann, Minka, Petroš, Zálešák – Charalambidis, Brückner.