Co je nyní asi největší slabina Šumperku?
To je jasné, proměňování šancí. Když si promítnu všechny tři dosavadní zápasy, tak to je opravdu hrůza, co jsme dokázali zahodit. S takovou produktivitou nebudeme vyhrávat.

Nejsou problémy i v obraně?
Neřekl bych, je to opravdu o proměňování šancí. Nemůžeme házet na obranu to, že spálíme tři tutové šance, pak dostaneme gól, pak zase spálíme několik šancí. Ono se i v obraně hraje jinak, když se daří týmu střílet góly.

Neškodí týmu vizitka favorita soutěže?
Já se této nálepce bráním, nepovažuji Šumperk za favorita soutěže, adeptů na nejvyšší příčky je hodně, ale že nevyhráváme, to není o tom, zda jsme nebo nejsme favorité. Kdo naše zápasy viděl, musí uznat, že opravdu nedokážeme z často veliké převahy vyprodukovat góly. Výsledky prostě neodpovídají výkonům, ale to tak ve fotbalu chodí.

Nicméně, tým asi není v ideálním rozpoložení.
Není, a není se čemu divit. Neodehráli jsme třeba v Kravařích špatný zápas, měli jsme po většinu utkání poměrně výraznou převahu, jenže to nemá cenu vykládat, když nedáte góly.

Šumperk během letní přestávky téměř neobměnil tým, jako posily přišli hráči Lošťák a Los, ale dalo by se v tuto chvíli možná diskutovat, zda skutečně jsou posilami…
Já samozřejmě mám nějaký názor na každého hráče, ale opravdu po mně nechtějte, abych nyní v této situaci, kdy se téměř celému týmu ne zcela daří, do médii komentoval výkony hráčů. Navíc jsou za námi tři zápasy, to je vážně moc brzy na nějaká zásadní stanoviska, ona se výkonnost týmu i jednotlivých hráčů tak brzy nemusí projevit, chce to ještě pár zápasů.

Jistě, ale Los a Lošťák měli být ti hráči, co budou například jako Lukáš Pobucký výkonnostně téměř pořád vyčuhovat. Proč by se sem jinak brali, že?
Jistě, pokud do týmu někdo přijde jako posila a dlouhodobě posilou není, tak je to špatně. Ale oběma hráčům musíme dát ještě čas. Opravdu je sezona teprve na začátku.