V prvním jarním utkání po zimní přestávce svedl dohromady v tabulce druhý Zábřeh a pátou rezervu prvoligové Sigmy Olomouc, tedy dvou mužstev, která jsou propojena hned několika pouty.

Tím prvním je trenér domácího Zábřehu Jiří Balcárek, bývalý prvoligový hráč a později i trenér zálohy Sigmy.

Dalšími jsou potom fotbalisté, kteří v Zábřehu z olomouckého klubu hostují. Konkrétně brankář Michal Bárta a záložník Vít Štětina.

Zábřeh vstupuje do jarní části ligy s vědomím, že se nemusí bát sestupu. V loňské sezoně se Sulko v lize horko těžko zachraňovalo, nyní je ale v naprosto odlišné situaci, z týmu zmizeli někteří dražší hráči a jaro bude ve znamení hráčů mladších a levnějších.

„Nemám žádné cíle pro jaro. Samozřejmě chci vyhrávat a bavit diváky. Nic jiného, je to sport, kde si dávat cíle bývá ošidné,“ říká Jiří Balcárek, trenér Zábřehu.

Ten se poslední dny před derby se Sigmou snažil zlepšit obrannou činnost.

„Ta nám v přípravě moc nešla, dostávali jsme hodně gólů,“ připustil Balcárek.

Formu ale naopak prokazovali oba forvardi, Vodák s Richterem.

„Já nehodnotím jednotlivé posty. Výsledek je vždy závislý na výkonu celého týmu, já si na týmové práci hodně potrpím,“ podotknul Balcárek.

Nad sestavou visí jediné dva otazníky, zda nastoupí bratři Barcalové. Jiří by měl být po viróze k dispozici, Dana stále trápí zánět šlachy lýtkového svalu.

Ani juniorka si před sebe žádnou metu v podobě umístění neklade a podle kouče Augustina Chromého vlastně ani nemůže.

„Výkonnostní cíle si nestanovujeme,“ potvrzuje trenér olomoucké rezervy. „Pro naše béčko je naprosto zásadní, aby dostávali šanci mladí hráči, aby se mohli rozehrávat hráči áčka po zranění nebo proto, že na ně v sestavě nezbude místo,“ vysvětluje Chromý.
Na druhou stranu se samozřejmě ale nechce s mužstvem pohybovat někde v pozadí třetiligové tabulky.

„Z tohoto pohledu samozřejmě chceme být v klidu, nehrát o záchranu a vyhrávat. Aby hráči, a zejména ti mladí, získávali sebedůvěru, tak musejí vyhrávat,“ má jasno.

Vyhrát bude chtít Chromý s juniory i v Zábřehu.

„Bude to ale těžké utkání právě proto, že tam máme spoustu svých odchovanců. Navíc Zábřeh má v podstatě druholigový kádr,“ říká Chromý. „K tomu nám řekli, že by se to mělo hrát na jejich umělce, která je hodně malá, což by nám mohlo dělat problémy,“ dodal Chromý.

První duel letošní sezony skončil vítězstvím Zábřehu na trávníku Sigmy 1:0 (informace najdete ZDE)

Ostře sledované utkání začíná v Zábřehu v neděli ve 14.30 hodin.

Související: Jsme klub budoucnosti, ohlásilo Sulko Zábřeh…