Lubomír Pinkava vybojoval postup do Moravskoslezské fotbalové ligy už kdysi Zábřehu, za který pak ve třetí nejvyšší soutěži několik sezon válel. Má druholigové zkušenosti, ještě loni na podzim byl oporou divizního Šumperku. Devětatřicetiletý hráč naskakuje jak na hrotu útoku, tak na stoperovi, udivuje o mnoho mladší hráče nezdolnou kondicí a pro trenéry je nenahraditelným. „Takového hráče jsem ještě nikdy v týmu neměl. Naprosto spolehlivý, fotbalu oddaný,  zodpovědný, vynikající fotbalista a výborná povaha. Je to kluk do party, spoluhráči ho uznávají a je velmi oblíbený," říká Antonín Mura, trenér Mikulovic.

Lubomír Pinkava coby hráč ZábřehuLubomíre, budete na podzim hrát třetí ligu za Mikulovice?
To teď nevím. Může se stát, že klub posílí tým natolik, že o mě nebude mít zájem. A sám ještě netuším, jak na tom budu zdravotně. V poslední době jsem měl potíže s kolenem, nejsem už nejmladší, zranění léčím obtížněji než dříve. Pokud bych dostal nabídku, musel bych si to promyslet, zda na to zdravotně mám. Třetí liga je přece jen něco jiného než divize.

Jak moc?
Celkem dost. Je fyzicky náročnější. Jsou tam rychlejší a silnější hráči. Je to opravdu kvalitnější soutěž než divize. Aby ji Mikulovice mohly hrát, určitě se musí současný kádr doplnit.

Jak vnímají postup do ligy hráči?
No… ti mladí jsou nadšení, my starší, kteří už víme, jaká liga je, jsme přece jen obezřetnější. Ale že jsme vyhráli divizi, to bereme všichni jako velký úspěch, já z toho mám obrovskou radost.

Když jste šel v zimní pauze ze Šumperku do Mikulovic, bylo to s tím, že Mikulovice chtějí jít na postup?
Takhle nám to nikdo nepředložil. Vedení si asi postup přálo, ale takhle jsme se o tom vůbec nebavili, žádné požadavky. Jen pár kol před koncem, kdy se už první místo rýsovalo, jsme se o tom začali v kabině bavit.

Proč jsou vítězem divize Mikulovice?
Sešel se tu tým, který si lidsky sednul. Je tu fajn parta, k tomu dobří hráči, ale hlavně dobrý kolektiv. V týmu byla celé jaro velká pohoda. A pak, měli jsme i potřebné štěstí, dvakrát jsme třeba dali vítěznou branku v poslední minutě utkání, nebo jsme vyhrávali jen o gól. Soutěž byla letos velmi vyrovnaná, bez štěstí bychom to určitě nezvládli.

Má smysl hrát třetí nejvyšší soutěž v Mikulovicích?
Proč by ne? Místní lidé tím žijí, ať to zkusí. Třeba po roce sestoupí, ale třeba ne, to přece nikdo neví. Je to sport, vyhráli soutěž, mají právo na vyšší. Od obce dostali na třetí ligu dva miliony, to je neuvěřitelná podpora. Tak ať to hrají.