Mikulovice na jaře slavily postup do Moravskoslezské fotbalové ligy a spousta příznivců kopané se ptala, jak tahle vesnice na polských hranicích může zvládnout takovou soutěž. Dle sobotního výkonu v Zábřehu, který patří léta mezi herně velmi konsolidované celky MSFL, hravě.

Jistě, dlouhodobá soutěž není pohárový mač, ale taktická vyzrálost, disciplína, herní vyspělost a kreativita v zakončení, to byly disciplíny, ve kterých tým z okresu na severu svého hostitele postupně jednoznačně předčil.

Co na tom, že Mikulovice staví výkon na perfektní obranné činnosti, ve které tvrdí muziku dva hráči, které už před časem Zábřeh odmítal s tím, že nemají v lize perspektivu. A pokud bude zdravotně v pořádku dlouhodobě Sedlák, bude se zmíněnou dvojicí Pinkava, Skopal patřit mezi obrané řady, které budou mít u soupeřů nesmírný respekt – kvůli zkušenostem, výkonnosti i tělesným konstitucím všech tří zadáků (v případě Pinkavy ale i záložníka a často i útočníka).

V první půli domácí ještě předvedli vyrovnaný výkon, dokonce zahrávali šest rohových kopů, ale sečteno a podtrženo, častěji se hrálo na jejich polovině a v prvních patnácti minutách hosté mohli dvakrát skórovat.

Chvíli po přestávce přišel na hřiště Chlebek a Mikulovičtí viditelně ožili, především v útoku. A domácí jakoby fyzicky odpadali, což u Zábřehu nebývalo zvykem.

Na úvodní hlavičku Pinkavy ještě domácí zareagovali vyrovnáním, když se do vápna prokličkoval Váňa, pak ale hosté předvedli perfektní akci dva na jednoho, kdy Chlebek nacentroval z jednoho rohu vápna na druhý, kde číhal Pinkava a hlavou dal nechytatelně k tyči.

Třetí hřebíček do pohárové rakve Zábřehu zařídil zmíněný Chlebek, jenž se s míčem potuloval před šestnáctkou, a když zjistil, že domácí obrana o něho nejeví valný zájem, obešel jeden zábřežský sloup, pak druhý a podél gólmana falšovanou střelou trefil vzdálenější vinkl brány. Chlebek strávil na hřišti jen 33 minut, neboť dopoledne před zápasem teprve přiletěl z dovolené v Tunisu a kouč nechtěl hráče více unavit.

Vedení to bylo zasloužené, domácí nedokázali reagovat na velký důraz mikulovických hráčů a pohořeli ve hře jeden na jednoho, kde hosté jasně dominovali.

„Asi jsme chtěli více vyhrát, takový to na mě udělalo dojem. Náš výkon zvedl příchod Chlebka, jak byl na hřišti, byli jsme opravdu lepším týmem. Nemyslím si, že by Zábřeh odešel fyzicky, i když to tak vypadalo. Spíše byli jeho hráči frustrovaní z našich branek. Řekl bych, že jsme vyhráli zaslouženě, předvedli jsme velmi kompaktní výkon, hráči se výborně doplňovali, soupeř s tímto měl problémy, proto jsme ho přehrávali," konstatoval kouč Mikulovic Antonín Mura.

„Dnes rozhodl větší důraz soupeře. Mikulovice vyhrávaly osobní souboje, hrály jednoduše nakopávané balony, zkrátka nás přehrávaly a po zásluze se radují z postupu," prozradil asistent trenéra Zábřehu Jaroslav Rolinek.

„Zejména druhou půlku byli hosté jasně lepší, využili našich chyb v obranné fázi a z brejků nás trestali. Mohli jsme si sice otestovat nového soupeře pro nadcházející ligové boje, ale opravdu bychom raději vyhráli. Snažili jsme se hrát kombinační fotbal, možná jsme měli opticky více ze hry, ale protivník byl zkrátka důraznější," dodal závěrem Rolinek.

Mikulovice a okolí se tak mohou těšit, že v srpnu přivítají Sigmu Olomouc, loni musely do Mikulovic v rámci poháru Teplice. „Na Sigmu přijde více diváků, tomu věřím, na ní bude každý zvědavý, tipuju dva tisíce diváků," věří kouč Mura.

FK Sulko Zábřeh – FK Mikulovice 1:3 (0:0)

Branky: 72. Váňa - 68. a 77. Pinkava, 82. Chlebek. ŽK: Čep, Hajčík – Sedlák. Rozhodčí: Sedláček – Dubravský, Drápal. Diváci: 240.
Zábřeh: Šustr – Rajnoha, Hajčík, Čep, Konečný – Koudelka (85. Kapl), Váňa, Kovář, Kostorek – Michalčák, Pospíšil (46. Bačík). Trenér: Jiří Balcárek.
Mikulovice: Karabina – Švacha, Skopal, Sedlák, Pelán – Švancer, M. Navrátil, Pinkava, Sabo – Stránský (54. Chlebek, 87. P. Navrátil), Krčmařík (64. Eršil). Trenér: Antonín Mura.