Ke kapitánovi Josefu Mikešovi, který se vsadil, že když bude vše jisté, tak pojede na utkání do Písečné na kole, se přidalo dalších pět hráčů a loštický nejvěrnější fanoušek Marek Šťastný. Po ujetí téměř 100 km odehráli vyrovnané utkání, ve kterém však slavili vítězství o záchranu bojující domácí, kteří dokázali potrestat dvě hrubky loštických obránců.

V 8. minutě se prokličkoval loštickou děravou obranou Filgas a pohodlně zavěsil k levé tyči (1:0). Ve 26. minutě pohledný ťukec loštických hráčů zakončil dobrou střelou k levé tyči Hlaváč, ale domácí gólman konečky prstů jeho střelu vyrazil a dobíhající Vinkler těsně nedosáhl na vyražený balon.

Ve 28. minutě se bomba Josefa Mikeše ze 20 metrů odrazila do sítě za bezmocného domácího brankáře (1:1).

Ve 30. minutě Morávek bez problémů zkrotil dva dalekonosné pokusy domácích. Ve 36. minutě orazítkoval Hlaváč břevno po dlouhém autovém vhazování Ďurčeka. Ve 40. minutě skončila přízemní střela domácího hráče z 25 metrů na levé tyči Morávkovy branky.

Ve 47. minutě hrubě chyboval při zpracování míče před svojí brankou Jan Mikeš, čehož využil ke vstřelení gólu Zykmund (2:1).

V 68. minutě zahodil stoprocentní tutovku Hlaváč, když dostal parádní přihrávku zprava od Salamona na malé vápno a nepřesně zakončil před odkrytou brankou.

V 70. minutě mířil Vinkler z trestného kopu těsně vedle levé šibenice. Pak se již nic podstatného na hřišti neodehrálo. Domácí se zatáhli dozadu a pozorným bráněním uhájili své těsně vítězství.

Martin Šilberský

TJ Písečná – SK Loštice 2:1 (1:1)

Branky: 8. Filgas, 47. Zykmund – 28. Josef Mikeš
Písečná: Čuj – Novák, V. Zajac, Baroš (70. Šoltys), Zykmund – Streit (80. Dolanský), Slavík, Petr Sogel, Guzej – Kučera, Filgas (75. L. Zajac).
Loštice: Morávek – Mikeš Jan, 68. Hejný, Petruška, Dajčar– Ďurček, Koňarik, Hlaváč, Vinkler (70. Macek) – Salamon (80. Jakub Mikeš), Mikeš Josef (64. Vykydal).