Své by mohli povídat třeba sudí, kteří o minulém víkendu rozhodovali utkání Vikýřovic s Bludovem – pánové Langhammer, Pospíšil a Jílek.. Fanoušci Bludova neunesli porážku svých barev 3:1 a po utkání počastovali rozhodčí při odchodu do šaten několika ranami pěstí.

„Opravdu došlo k napadení rozhodčích. Při odchodu do šaten je obklopili fanoušci Bludova a přestože jsme udělali z pořadatelů kordon, i přesto vyletěla nějaká ruka a zasáhla rozhodčího,“ uvedl Radim Valášek z fotbalového klubu Vikýřovice.

Bludovští fans jezdí ve velkém podporovat svůj tým i na venkovní zápasy, ve Vikýřovicích jich byla podle očitých svědků minimálně stovka. „Tušili jsme problémy, posílili jsme pořadatelskou službu, ale co naděláte? Bludovští dělali neplechu už během utkání,“ konstatoval Valášek.

Napadení rozhodčích ve Vikýřovicích řeší disciplinární komise, pořadatelskému klubu hrozí trest, ale než finanční spíše povinnost mít větší počet pořadatelů na dalších utkáních.

„Že jsou naši fanoušci divočejší, to je pravda. Oni po utkání s Vikýřovicemi cítili křivdu, nebudu tady vykládat, co si o odpískání či neodpískání ofsajdu či ruky v pokutovém území myslíme. Je to pořád jedna skupina sudích, ale je pravda, že mlátit rozhodčí, to se nemá,“ říká Robert Šebela, vedoucí týmu Bludova.

Muže v černém už asi při pročítání delegací obcházejí mdloby, pokud se najdou u utkání Bludova. Například na zápas Bludov versus Písečná si fanoušci domácích přinesli megafon a velmi tím štvali sudího. Ten dokonce přerušil zápas s tím, aby bludovští fans zanechali pořvávání přes megafon.

„Jenže to jim zakázat nemohu. Já vím, že jsou někdy na hraně, ale zase na druhou stranu, nemít fanoušky? Vždyť fotbal se dělá jenom kvůli nim, ne pro rozhodčí,“ podotýká Šebela.

Nicméně za megafon byl Bludov již potrestán: navýšením pořadatelské služby do dalších zápasů.

Bludov hraje poprvé v historii A třídu a je jisté, že nesmírné nadšení jeho příznivců jen tak neochabne. V sobotu hostí Bludov Loštice, což bude nadmíru atraktivní utkání. A je jisté, že na zápas bude nával. Co vymyslí bludovští fans tentokrát?