Samotný zápas nebyl v prognózách nikterak čitelný. „Upřímně řečeno ze Zlatých Hor jsem měl obavy. Sledoval jsem jejich přípravu, která byla hlavně z hlediska střelecké úspěšnosti výborná. Museli jsme kalkulovat s tím, že dorazí ofenzivně laděné mužstvo," připustil Pavel Hošek, trenér Želatovic.

Hosté nakonec svůj status nepotvrdili. „Jejich hra mě trošku zklamala. Samozřejmě nevím, jak by to vypadalo, kdyby vstřelili gól," zmínil s úsměvem Hošek, kterého mohlo těšit to, že taktika, kterou se svěřenci chtěl praktikovat slavila úspěch.

V prvním poločase si ještě hosté dokázali vytvořit tlak. Během úvodní pětadvacetiminutovky měli na kopačkách tři gólové šance. Defenziva Želatovic v čele s pozorným gólmanem Bělíkem se však překvapit nenechala. „Mohli jsme vést 3:0 a zápas bychom už kontrolovali, bohužel jsme příležitosti neproměnili, a to ovlivnilo celou hru," připustil Jiří Silný.

Naopak byli to právě Želatovičtí, kteří se dokázali prosadit. Ve 34. minutě zužitkoval zahrávaný aut Jemelka a přítomní diváci v areálu fotbalového klubu měli důvod k radosti. „Tohle se stávat nesmí. Byla to z naší strany velká chyba," zlobil kouč hostů. Stavem 1:0 také skončil první poločas.

Zlatohorský trenér udělal hned po přestávce jednu hráčskou změnu. „Chtěl jsem, abychom hráli více po krajích a soupeře lépe dohrávali. Hráli jsme na nějakých sedmdesáti metrech. Stáhl jsem stopera, který chyboval, bohužel druhý byl nakonec ještě horší," zmínil zklamaný Silný.

Želatovice versus Zlaté Hory (modré dresy).

O úsměvnou vložku se postaral jeden z diváků, který vtipně hájil počínání Vlastimila Němce, jehož faul ocenil sudí žlutou kartou. „Ten chlap by neublížil ani mouše," pověděl.

Jakoby úspěch nebyl hostům souzen. Několikrát mohlo děkovat i pánu bohu, že želatovičtí hráči své příležitosti tak trestuhodně zahazovali. Jako v případě šancí Chudy či Matušíka, kteří zakončovali pouze do gólmana. Jejich naděje definitivně rozprášil Jemelka, který v 76. minutě proměnil nařízenou penaltu.

„Za naší strany už to posléze byla křeč. Celkově se mi zápas herně nelíbil. Byla to taková plácaná navíc bohužel s naším špatným koncem," uzavřel hodnocení zápasu kouč Silný.

Na druhé straně byly očekávaně pozitivnější dojmy. „Ze ziskem tří bodů jsem samozřejmě spokojený. Těší mě, že se o nějaký ten stupínek zlepšila i naše hra. Celý týden jsme trénovali na trávě, a to se vyplatilo," uvedl po utkání spokojený Pavel Hošek. Domácí lodivod viděl na hře svých svěřenců také nedostatky. „Nemůžu být však spokojený s tím, jak zakončujeme vyložené šance. Pokud jde hráč jeden na jednoho, tak z toho musí být gól," zdůraznil.

FC Želatovice – TJ Zlaté Hory 2:0 (1:0)

Branky: 34. a 76. (pen.) Jemelka. Rozhodčí: Štětka – Částečka, Koláček. Žluté karty: V. Němec, Koplík, Calábek – Minka, Karlík. Diváků: 150.
Želatovice: Bělík – Gřešák (57. Dostál), Bernard, Čtvrtníček, Zehnálek – Koplík, V. Němec, Jemelka, F. Němec (86. Calábek) – Matušík, Chuda (77. Mackovík). Trenér: Pavel Hošek.
Zlaté Hory: Švrčina – Malý (66. Brückner), Škoda (46. Kyška), Hoffmann, Karlík – Biedrava, Křepelka, Plhák, Minka (77. Petroš) – Charalambidis, Burian. Trenér: Jiří Silný.