Pochyby o tom, jak jeho mančaft po odchodu některých hráčů zvládne jaro, nemá.

„Chce to jen doplnit tým dvěma kvalitními hráči a bude to dobré, protože máme mladé perspektivní kluky," říká dvaapadesátiletý muž, který na podzim stíhal i hraní za Hodolany.

Jste po podzimu na jedenáctém místě tabulky s osmnácti body. Jak jste s tímto výsledkem spokojeni?
Těch bodů mohlo být více, některé remízové zápasy jsme zbytečně ztratili. Ale jsme spokojeni hlavně se závěrem, mužstvo ukázalo charakter a z té nelehké pozice se vyškrábalo a získalo osmnáct bodů, což je základ pro jaro. Myslím si, že se mužstvo zlepšuje a ještě půjde nahoru.

Co se tedy změnilo v tom závěru podzimu, že se začalo dařit?
Měli jsme takové problémy, které bych nechtěl jmenovat… Po důkladném pohovoru prezidenta Davida Crhy si někteří uvědomili, že pokud chtějí v oddíle zůstat, musejí začít něco hrát. Ukázalo se to jako dobrý tah, hráči k tomu pak přistoupili úplně jinak.

Čím bylo způsobeno to, že se vám nevedlo doma? Získali jste pouhých osm bodů.
Máme malé hřiště, hodně mladé mužstvo a v zakončení ti mladí hráči potřebují ještě nabrat zkušenosti. Navíc Moravskoslezská fotbalová liga je daleko kvalitnější než divize, mužstva uměla dobře bránit, ve svém středu měla zkušené hráče. Proto jsme ty domácí zápasy nedokázali zlomit na svou stranu.

Naopak venku se vám očividně hrálo lépe, prohráli jste jen dvakrát.
To je to, co říkám. Náš mladý tým hrál venku bez tlaku, což se projevilo na výkonech. Sice si nemyslím, že bychom hráli doma úplně špatně, ale na hřištích soupeřů to bylo lepší.

Po nepovedeném startu sezony jste udělali personální změny. Někteří hráči přišli, jiní odešli. Pomohly vám tyto šachy?
No určitě. Pomohl nám gólman Hora, Yunis ze Sigmy, což byly obrovské posily. I když to jsou mladí kluci, přinesli velkou kvalitu a na výsledcích se to projevilo.

Právě Yunis společně s Hapalem a Bačou nastříleli po třech brankách a stali se nejlepšími kanonýry týmu. Není to málo? Nechyběl vám klasický snajpr, kterého má třeba Uničov v Krčovi?
Trošku mě zklamal útočník Soukup, od kterého jsme čekali, že bude střílet góly 
a bude tahounem. Tak jsme tam pak dali mladé kluky, kteří mají perspektivu. Až nasbírají zkušenosti, budou ještě lepší.

Vyzdvihnu kapitána a oba gólmany

Nerad chválíte, ale kdybyste měl za celý podzim někoho 
z vašeho kádru vyzdvihnout, kdo by to byl?
Musím vyzdvihnout kapitána Kubu, který podával velmi dobré výkony. Dále oba dva gólmani. Večeř pak potřeboval trochu oddych, protože to táhl všechno sám, tak potom naskočil Hora, který neudělal chybu a mužstvo držel. K těmto dvěma se pak přidávali ti mladí, Seibert, Fišara. Závěr vyšel třeba 
i Heidenreichovi, který patřil v posledních zápasech k nejlepším hráčům.

Neustále zmiňujete, jak je váš tým mladý. Jak moc na hřišti chyběl zkušený harcovník Michal Kovář?
Počítali jsme s tím, že Míša bude hráč, který tomu dá řád a potáhne mladé kluky. Bohužel se zranil a nenastoupil ani k jednomu zápasu. Doufáme, že bude zdravý, jaro odehraje a dá mužstvu klid 
a rozvahu.

Na hřišti to tedy nevyšlo, ale jak fungovala trenérská spolupráce mezi vámi a Kovářem?
Míša je pro mohelnický fotbal velká posila, i co se týče toho trenérství. Myslím si, že v béčku kluci pod takovým trenérem ještě netrénovali. Dá se říct, že jeho příchod byl pro Mohelnické k velkému prospěchu.

Yunis? Něco takového nepamatuju

Máte už v hlavě promyšleny hráčské změny, které v zimní přestávce nastanou?
Odejdou hráči, kteří nás zklamali, rozloučili jsme se se Soukupem. My hledáme hlavně útočníka, protože do Sigmy se vrací Yunis. Nemůžeme si dovolit odehrát jaro 
s jediným forvardem, proto už na tom pracujeme, něco máme rozjednaného, během prosince by se to mohlo dotáhnout. Chce to jen doplnit mužstvo dvěma kvalitními fotbalisty a bude to dobré.

Zmínil jste odchod Yunise. Myslíte, že má tento devatenáctiletý reprezentant na to, aby se už nyní prosadil v Sigmě? Ať už 
v béčku, nebo ligovém áčku?
Yunis je obrovský talent. Takového odchovance Sigmy v útoku nepamatuju. Hlavně jeho tréninková morálka a chuť se o to porvat jsou příslibem pro to, aby Sigma konečně dala šanci útočníkovi, kterého si vychovala.

Mohelnice po podzimu v MSFL:

Tabulka: 11. místo

Bodů: 18 (3–9–4)

Skóre: 21:23

Nejlepší střelci: David Bača, Lukáš Hapal a Jakub Yunis (všichni tři góly)

Čistá konta: 2 – Jakub Hora, 
1 – Petr Večeř

Průměrná domácí návštěvnost: 260 diváků (6.)

Nejlepší zápas: Mohelnice – Kroměříž 3:1

Nejhorší zápas: 1. HFK Olomouc – Mohelnice 4:1