Téměř pětadvacetiletý útočník a záložník je nejlepším střelcem druhého týmu divizní tabulky, své schopnosti ukázal i v posledním přípravném utkání, kdy během pár minut vstřelil Litovli dva góly.

Lukáši, jste ten hráč, který se už nemůže dočkat konce zimní přípravy, nebo vám trénování nevadí?
Já trénuju rád, dokonce bych řekl hodně rád. Hlavně proto, že vím, že bez tréninku se výsledky nedostaví. Samozřejmě se těším, až začne sezona, ale trénování mě vůbec nevadí.

Vy jste teď několik přípravných zápasů vynechal, ale přitom jste normálně trénoval s týmem. Proč?
V utkání v Mohelnici (report ZDE) jsem upadl a zranil si ruku. Sice se teď ukázalo, že prst nebyl zlomený, ale měl jsem to oteklé a trenér nechtěl riskovat, že bych si to v zápase nějak zhoršil. Teď jsem už úplně v pořádku a důležité bylo i to, že jsem nic nezameškal, že jsem mohl normálně trénovat.

V utkání s Litovlí (report a video ZDE) si opět nešlo nevšimnout vašich zoufalých grimas, když spoluhráči nenahráli vám, nebo pokud akce neskončila podle vašich představ. Vy zápasy opravdu hodně prožíváte, že?
Ano, a častokrát i zbytečně, já o tom vím. Já bych pořád chtěl balon a jsem někdy naštvaný, že mi nenahrají, to si prostě říkám, proč mi ten míč nedají, to už musí vidět i slepý, že jsem v dobrém postavení (smích). Já vím, že nemohou nahrávat pořád jenom mně, já si už tolikrát říkal, že nebudu takový, ale nějak mi to nejde. Přitom mám tak skvělé spoluhráče. Že dávám góly, to je hlavně jejich zásluha, třeba Martin Novák, hrát s takovým hráčem, to je skvělé.

Lukáši, měl jste během zimní pauzy nějaké fotbalové nabídky od jiných klubů?
Měl, ale žádná nebyla tak dobrá, abych opustil Šumperk. To neříkám, jako že jsem nějaká hvězda, ale jít ze Šumperku do jiného divizního nebo třetiligového týmu, to opravdu ne, neboť v Šumperku je moc dobrý tým a opravdu dobré podmínky. No a vzít nabídku ze druhé ligy, to znamená opustit zaměstnání a to je pak na zváženou. A zatím žádná druholigová nabídka nebyla tak atraktivní, abych kvůli ní opustil své zaměstnání, které je velmi solidní.

Šumperk asi čeká jaro, kdy bude pod tlakem fanoušků, neboť je jedním z horkých adeptů na postup. Nebojíte se toho tlaku?
Tlak bude na jaře určitě větší, než býval dříve. A je to pochopitelné. Vedení klubu do týmu celkem investuje, takže je jasné, že bude chtít výsledky. A asi nás budou více sledovat média, ale mně tohle nebude vadit. Já se prostě vždy soustředím jen na sebe a na svůj výkon.

Favority na postup budete vy a Zlín, ta šance je celkem slušná…
S tím nesouhlasím. Podívejte se na soupisky třeba Mikulovic nebo Orlové. Na ligu může myslet čtyři, pět týmů z divize. Na jaře se nepovede jeden zápas a můžeme být od postupu daleko. Opravdu si nemyslím, že boj o postup bude jen o Šumperku a Zlínu.

A vy osobně chcete postoupit?
Moc, chtěl bych si zahrát minimálně třetí ligu.

A co ostatní v týmu? Je tam i řada starších hráčů, kteří již mají vyšší soutěže za sebou.
Asi bych neměl mluvit za ostatní, ale co tak sleduji, všichni by rádi postoupili. Myslím si, že máme věkově dobře poskládaný mančaft. Jsou tam mladí hráči, ale i zkušení třicátníci.

Vy hráváte i v záloze, i v útoku, nyní to ale vypadá, že jaro asi absolvujete jako útočník. Kde hrajete raději?
Je mi to celkem jedno, ale pokud bych si mohl opravdu vybrat, asi ten útok. Hrát v útoku pod Martinem Novákem, to je zážitek, navíc v záloze se daleko více nadřu, protože se musím vracet a bránit.