Ono se v jednom jadrném přísloví říká: když se to se…, tak všechno. Hosté sice šli v 80. minutě po rohu hlavičkou do vedení 2:3, jak pak ale neuvěřitelně zmastili poslední minutu utkání, to je opravdu neskutečné.

Domácí, kteří jsou silní právě ve standardkách, dvakrát inkasovali právě po rozích. „To nechápu, soupeř má malé hráče, ale dvakrát jsme je neuhlídali,“ posteskl si kouč Losin Petr Strnad.

Zápas byl zpočátku pěkná divočina. Ve 4. minutě se na malém vápně dostal k míči Adam Přikryl a domácí vedli. Hosté během dalších dvanácti minut otočili skóre, po pár dalších minutách krásně přihrál Pinkava volnému Martinu Hufovi a bylo vyrovnáno.

A pak přišla ona popsaná situace z 80. minuty. Hosté se nesmírně radovali, hráči na sebe naskákali a pak propleteni skákali, jakoby se stali mistry světa.

Domácí se totiž s obtížemi dostávali do útoku, hosté byli rychlejší a důraznější.

Losiny byly téměř zoufalé, tým začal hrát na tři beky a stoper Miroslav Navrátil šel podpořit útok.

Marně… jenže pak přišel neuvěřitelný zákrok valmezského gólmana Sváčka. Ten si nejdříve vykoledoval žlutou kartu za zdržování, neboť se neměl k výkopu, v 90. minutě letěl míč do jeho pokutového území a on zcela nepochopitelně opravdu jako blázen vyběhl dva metry za velké vápno a rukou míč odpálil pryč.

Přestože za míčem sprintoval losinský Adam Přikryl, všem se zastavil dech – tak nepochopitelné řešení situace si gólman vybral.

Následovala červená karta a přímý kop.

A zde přišel na scénu druhý smutný hrdina, náhradní gólman Ivo Petrnek. Ten si důkladně polil rukavice vodou a odklusal si postavit zeď. To sice udělal výtečně, neboť Mirek Navrátil z přímého kopu trefil jen tyč, k odraženému míči se ale na hraně malého vápna dostal Milan Michalčák a pohodlně skóroval do prázdné brány, neboť gólman ležel u tyče.

A ihned potom sudí ukončil zápas.

Petrnek tak pobyl na hřišti několik sekund, inkasoval ihned gól a hotovo.

„To, co udělal gólman, to stálo hosty dva body. Já ještě něco takového neviděl. Já sice věřil, že zápas vyrovnáme, ale takovým způsobem, to tedy ne,“ dodal kouč Petr Strnad.

Sokol Lázně Velké Losiny – TJ Valašské Meziříčí 3:3 (2:2)

Branky: 4. Přikryl, 23. M. Huf, 92. Michalčák – 15. Horák, 16. Neuberger, 80. Michálek. Rozhodčí: Krpec - Vykopal, Machálek. ŽK: Pinkava – Výmola, Sváček, Štístka. ČK: 90. Sváček (Valmez). Diváci: 120.
Velké Losiny: Zbořil - Zatloukal, Navrátil, Ferko, Okrouhlý - Hložánka, Vývoda, Michalčák, M. Huf (75. Červenka) - Přikryl, Pinkava.
Valašské Meziříčí: Sváček (90. Petrnek) - Michálek, Marek, Šťástka, Guráš - Macíček, Horák, Kudělka, Neuberger - Nikolič, Výmola (79. Bartecký).