„Po předchozích zápasech a výsledcích jsem byl tentokrát spokojený s výkonem celého družstva. Kluci odvedli poctiví bojovný výkon, nechyběla jim fotbalovost. Přesto však domů odjíždíme s prázdnou," konstatoval kouč poraženého celku Moravy Květoslav Pospíšil.

Skóre otevřel k radosti 180 domácích fanoušků ve 25. minutě Robert Pecha, když se míč trochu nešťastně odrazil do sítě od jednoho z obránců. Neproměnění několika převážně nízko letících střel vzalo Hranicím vítr z plachet natolik, že hosté o jedenáct minut později zásluhou útočníky Mičundy vyrovnali a stav se pak dlouho neměnil.

„Smůlu měl třeba Kušner, o kterém se ví, že je gólově úspěšný. Oskava se na něj totiž hodně zaměřila,“ podotknul hranický trenér Petr Zatloukal.

Úvod druhého dějství se odehrával převážně na polovině Oskavy. Domácí byli ale dvakrát krátce po sobě zastaveni kvůli ofsajdu. Gól nepadl ani z přímého kopu po faulu hostujícího Siegla, který si vysloužil žlutou kartu.

Když v 58. minutě byl na svém místě hranický brankář Matůšů a Oskava si připsala další nebezpečnou, nicméně jen neúspěšnou střelu, začal se trenér Jiskry zlobit.

Zatímco hosté se snažili hrát pomalu a vypadalo to, že se spokojí s případným bodem za remízu, fotbalisté Hranic pospíchali až zbytečně rychle dopředu, kde je zastavila kvalitní obrana.

Gól nakonec sedm minut před koncem běžné hrací doby vsítil Jan Ferenc. „K tomu nám určitě pomohlo prostřídání v ofenzivních řadách, což byla kombinace pro soupeře zatím neznámá,“ sdělil Zatloukal.

„Je vidět, že soupeř, který k nám přijede s trochou úsilí a nasazením, má šanci uhrát body. A to se Oskavě dneska málem povedlo,“ pokračoval.

„Cením si toho, že kluci zápas odedřeli, dneska to nebylo o žádném velkém fotbalu,“ dodal kouč Hranic.

Své k utkání podotknul i lodivod Oskavy. „Závěrečné minuty obou poločasů nedokážeme zvládnout, zřejmě nám už chybí koncentrace a kvůli tomu jsme v závěru utkání dostali rozdílovou branku. Stejně jako domácí i my jsme se dostali do slibných šancí, ale bohužel jsme je neproměnili…Dus dokonce nastřelil tyč," řekl trenér Pospíšil.

SK Hranice - TJ Jiskra Oskava 2:1 (1:1)

Branky: 25. Pecha, 83. Ferenc - 36. Mičunda.
Hranice: Matůšů - Chrastina, Kundrát, Wojnarowský, Čáp (63. Merta) - Modelský, Bušina, Málek, Pecha - Kušner (70. Pokorný), Ferenc (88. Žoch). Trenér: Petr Zatloukal.
Oskava: Zorek - Dus, Siegl, Vašíček, Klos - Janíček (85. Ptáček), Dlugoš, Šimeček, Kasal (84. Kaler) - Mičunda, Plachý. Trenér: Květoslav Pospíšil.