Vstup domácího týmu do zápasu byl opravdu až neuvěřitelný. Pohyb a agresivita šumperských hráčů na dvacet minut zcela vymazaly ze hřiště ty mikulovické a hosté mohli být rádi, že v té chvíli inkasovali jen jednou.

To zleva utekl Knápek, nacentroval přes vápno na druhé křídlo, kde se k míči dostal Ivo Lošťák a bez přípravy vypálil přesně ke vzdálenější tyči.

„Tohle byl náš plán, na soupeře vlétnout a zkusit rozhodnout co nejdříve, protože nám bylo jasné, že terén bude s ubíhajícím časem čím dál horší,“ říkal po utkání Ivo Lošťák.

Ten proti Mikulovicím napsal svůj veliký šumperský reparát. Zatímco v předchozích utkáních býval dlužen své hráčské pověsti, tentokrát byl skvělý. Podržel míč, když bylo třeba, spoluhráče uměl vyslat chytrými kolmicemi do šancí a nakonec se ve dvou obrovských ještě ocitnul.

Ve druhé půli hlavičkoval na malém vápně do gólmana, pak mu Pobucký přisunul míč, když mikulovická obrana ležela v troskách a gólman u druhé tyče, jenže Lošťák minul.

„Tohle opravdu musím dávat,“ sypal si popel na hlavu.

Hosté kromě úvodních dvaceti minut nehráli zle, jenže byli na štíru s koncovkou. Ve 30. minutě utekl do vápna s míčem Hymr, jenže zaváhal a gólman mu do šance skočil.

A k zoufání byla nerozhodnost mikulovických hráčů v 66. minutě. K míči se během několika sekund ve vápně postupně dostali snad všichni hráči hostů, ale vždy jejich střelu buď zblokoval protihráč, nebo si zbytečně přihrávali.

To už ale Šumperk vedl o dva góly, když únik po levém křídle zakončil střelou mezi nohy gólmana Červenky Miroslav Knápek.

„Zatímco my si pořád nahrávali ve vápně, Šumperk v šanci vystřelil a trefil se,“ konstatoval gólman Mikulovic Jiří Červenka.

Utkání velmi dobré úrovně nakonec Šumperk zakončil, jak začal. Soupeře přišpendlil do jeho šestnáctky a několikrát byl blízko třetí brance.

„Šumperk vyhrál zaslouženě. Byl chytřejší a lepší v přechodu do útoku,“ konstatoval Antonín Mura, kouč Mikulovic, který zápas sledoval z ochozů, neboť kvůli trestu nesmí na lavičku.

FK SAN-JV Šumperk – FK Mikulovice 2:0 (1:0)

Branky: 8. Lošťák, 59. Knápek. ŽK: Reichl – Žáček, K. Burian. Rozhodčí: Mrázek – Vacula, Ogrodnik. Diváci: 180.
Šumperk: Šabo – Král, Skopal, Opravil, Strnad – Pobucký (78. Los), Lošťák (89. Hruda), Novák, Reichl, Knápek – Křepelka (66. Horák).
Mikulovice: Červenka – M. Burian, Špiller, Karakasidis, Matěj – Ganaj (70. Hložánka), Žáček (77. Minařík), K. Burian, Lhoťan – Onciul, Hymr (62. Píca).