Hosté absolvovali celou zimní přípravu s nemalými personálními trablemi, neboť jejich úzký kádr ničila navíc i neustálá marodka. Na prahu mistrovských klání se ale Losiny představily jako tým, který nebude radno podceňovat.

A přesvědčil se o tom i kvalitními hráči našlapaný Šumperk, neboť v několika pasážích první půle byli hosté o něco lepší.

„Když se podaří nedat šumperským hráčům ani trochu prostoru, dá se to uhrát. Ale to se nám nedařilo pořád, proto jsme prohráli,“ uvedl losinský kouč Petr Strnad.

Ten se může spoléhat na velmi urostlou obranu: dvoumetrové stopery Tabačka a Navrátila, ale i krajní obránce Zatloukala s Okrouhlým.

I proto ani jeden ze šumperských gólů nepadl hlavou.

„Jsme tým, který se spoléhá na kombinaci, na hru po zemi. Když jsme se snažili prosadit proti zformované obraně Losin nákopy, neměli jsme šanci,“ uvedl šumperský trenér Otto Jáně.

První branka padla po ukázkové kolmici Horáka na Pobuckého, který utekl stoperům, oběhl i gólmana a z poměrně ostrého úhlu trefil prázdnou bránu.

Vyrovnal Okrouhlý, kterého si domácí obrana nevšimla, jak sbíhá na šestnáctku a volejem prostřeluje vše.

Druhou branku Losin přidal po průniku zleva do šestnáctky objev zimní přípravy Matěj Šinogl, účet první části uzavřel šumperský Horák, který v malém vápně přetlačil Zatloukala a z otočky prostřelil k tyči i gólmana.

Také třetí branka domácích padla po hezké kolmici. Novák prostrčil míč na Křepelku, který obstřelil gólmana.

Nedlouho po přestávce domácí obrana faulovala Přikryla, který pak potrestal faul z penalty.

Jediná branka domácích, která se zrodila ve vzduch, byla ta čtvrtá: po rohu vrátil míč pod sebe Mlynář a obránce Szöcs prostřelil celé vápno i s gólmanem.

Pátou branku vsítil sváteční střelec Král, kterému do volného prostoru nahrál Lošťák, Král udělal několik kroků a propálil losinského gólmana.

„Oba soupeři se tak dobře znají, že se těžko něčím překvapí. Výsledky zápasů tak záleží na momentální formě a štěstí,“ shrnul utkání Jáně.

Utkání bylo konečnou pro Martina Belaníka v losinském dresu. „Nepřesvědčil mě, vracím ho zpátky do Zábřehu. Jednáme ještě o příchodu záložníka Víta Paszta ze Sigmy,“ dodal Strnad.

Oba týmy čeká o víkendu první zápas jara. Šumperk v neděli hostí Hranice, Losiny jedou v sobotu do Poruby.

FK SAN-JV Šumperk – Sokol Lázně Velké Losiny 5:3 (3:2)

Branky: 8. Pobucký, 32. Horák, 47. Křepelka, 73. Szöcs, 85. Král – 16. Okrouhlý, 26. Šinogl, 56. Přikryl (p.k.). Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 5:3.
Šumperk: Jakoubek – Král, Skopal, Szöcs, Knápek – Lošťák, Novák, Reichl, Horák – Pobucký, Křepelka. Střídali: Mlynář, Smrž, Němeček.
Velké Losiny: Zbořil – Zatloukal, Tabaček, Navrátil, Okrouhlý – Mráček, Čemba, Belaník, Šinogl – Přikryl, Pinkava. Střídali: Hložánka, Huf, Vývoda.