Losiny po sestupu z divize v krajském přeboru, Zábřeh bude v Losinách absolvovat podzim ve 3. lize, neb na zábřežském Městském stadionu prochází hřiště rekonstrukcí.

Utkání mělo možná až příliš tréninkových rysů, především ze zábřežského pohledu je otázkou, zda pár dní před startem ligy měl takový počin smysl.

„Já tohle bral opravdu jako trénink. Dokonce jsem chtěl, aby se utkání zastavovalo a já mohl při standardkách hráčům vysvětlovat, co a jak. Chtěl jsem to pojmout hodně metodicky, tohle opravdu nebyl zápas,“ konstatoval kouč Sulka Vlastimil Palička.

Jeho tým svého soka v první části jasně přehrál a jen chvílemi zázračný výkon losinského gólmana zabránil vyššímu přídělu.

Po přestávce naběhl na trávník omlazený zábřežský celek se třemi cizinci: Ukrajincem a dvěma Bulhary a na koni byly rázem Losiny.

„Druhou půlí jsem byl poněkud zklamán. Čekal jsem více bojovnosti,“ podotkl Palička.

A jako se tradičně v Zábřehu před sezonou mění kádr, ten losinský tuplem. Z divizních časů zůstal snad jen Šinogl, který ovšem nepatřil v loňské sezoně mezi pilíře týmu.

„Máme tým, který se rodí a který bude hodně sázet na mládí. Půjde o to, jaká se udělá parta. Hráči si na sebe zvykají, musíme se sehrát, proto je pro nás každé utkání vítané. V utkání byla samozřejmě řada věcí, které se mi nelíbily a na kterých musíme zapracovat. Ale těší mě, že kluci mají do práce chuť,“ konstatoval losinský kouč Roman Maňka.

Sokol Lázně Velké Losiny – SK Sulko Zábřeh 2:3 (0:2)

Branky: Navrátil, Smrž - Pulkert, D. Barcal, J. Barcal.
Velké Losiny: Neoral – Musil (46. Němeček), Šabo (46. Smrž), Krejčí, Strnad (46. Hampl), Naumann – Nedvěd (46. Šinogl), Král, Šimák, Václavský – Navrátil.
Zábřeh, 1. poločas: Bednár – Krejčíř, Kalvoda, Suchánek, D. Barcal – Dvořák, Šalamoun, Pulkert, Hrdlovič, Michalčák – Koubek. 2. poločas: Winkler - Krejčíř, Kalvoda, Suchánek, J. Barcal - Kulíšek, Vaso, Sládek, Pulkert (Michalčák), Artem – Vasil.

Velké Losiny vs. Zábřeh