V derby většinou favorité pohoří, ovšem jarní losinská výkonnost tentokrát jasně favorizovala Šumperk.

A kdo viděl středeční dohrávku Losin s Hulínem, kterou domácí prohráli po opravdu tristním výkonu 6:2, ten se musel souboje se Šumperkem hodně obávat.

Losinští ale utkání odehráli se ctí, dokud jim stačili síly, hodně svého soupeře trápili.

Šumperk sice v první půli diktoval tempo hry, s chutí kombinoval a měl i pár šancí: největší ve 20. minutě Knápek, který nedobře zakončil na malém vápně.

Jenže pak unikla trojice domácích, Mráček si pohrál s dvojicí šumperských stoperů, překrásně vypálil a Losiny vedly.

A Šumperk do přestávky zhasnul.

„Hráli jsme velmi dobře, ale ono to tak ve fotbalu často chodí, že dostanete z ojedinělé šance gól a na dlouho to otočí vývoj utkání,“ uvedl kouč Šumperku Otto Jáně.

Jenže kvalita a především kondice byly na straně Šumperku. Domácím po přestávce viditelně docházely síly a převaha Šumperku byla stále větší.

„Máme úzký kádr, téměř nemůžeme střídat, obrana pak obtížně bránila rychlé hráče Šumperku,“ připustil losinský kouč Petr Strnad.

Vyrovnání zařídil Reichl, který do prázdné brány doklepl přihrávku zprava od Krcha.

Zničení domácí ale mohli i tak jít znovu do vedení. V 83. minutě vypíchl na polovině hřiště soupeři míč Navrátil, vyslal do brejku Přikryla, který šel zcela sám na gólmana, v naprosto tutové šanci ale zamířil nad bránu. Z protiútoku pak skóroval Křepelka, který vniknul do vápna zprava a nedal gólmanovi šanci.

„To asi byl rozhodující okamžik zápasu. Nedali jsme, naopak inkasovali,“ povzdechnul si Strnad.

Zatímco derby z dob minulých byly plné emocí i tvrdých soubojů, to nedělní přeci jen korespondovalo s aktuální situací: zdecimované Losiny a poněkud standardní jarní výkon Šumperku.

„Rozhodla naše kondice, dokud měli domácí síly, byli nám vcelku vyrovnaným soupeřem,“ dodal Otto Jáně.

Nejzajímavější na celém derby tak bude nejspíše až pondělní jednání šéfů šumperského fotbalového klubu: ti mají rozhodnout, kdo povede tým v příští sezoně. Nejhlasitěji se hovoří právě o losinském kouči Petru Strnadovi.

Sokol Lázně Velké Losiny – FK SAN-JV Šumperk 1:2 (1:0)

Branky: 24. Mráček – 77. Reichl, 83. Křepelka. Rozhodčí: Šedivý – Monik, Pilný. ŽK: Pobucký, Král (oba Šumperk). Diváků: 320.
Velké Losiny: Šabo – Michalčák, Zatloukal, Tabaček, Mráček – Čemba, Navrátil, Vývoda, Šinogl (73. Nedvěd) – Pinkava, Přikryl.
Šumperk: Kameník – Szöcs, Opravil, Skopal, Král – Mlynář (50. Křepelka), Lošťák, Reichl, Novák – Pobucký (64. Krcho), Knápek (85. Horák).