Remízou pak skončil nejen samotný zápas, ale i souboj dvou nejlepších střelců soutěže, losinského Petra Navrátila a Jaroslava Večeři z Oskavy, každý dal po dvou gólech.

Již v první půli si oba protivníci vytvořili řadu dobrých střeleckých pokusů. Domácím však při zakončení chyběl větší důraz a většina jejich pokusů minula bránu.

Když potom losinští hráči zamířili mezi tyče, vytáhl parádní zákrok gólman hostů Pavel Zorek a několikrát si tím vysloužil potlesk hlučné skupiny příznivců Oskavy, která do Velkých Losin dorazila.

Naopak brejky lídra tabulky byly doslova smrtící. Ve 14. minutě z rychlého protiútoku Janíček přeloboval brankáře a otevřel skóre.

O pět minut později doputoval kolmý pas na Večeřu, který po zemi podruhé překonal losinského Neorala.

„Chtěli jsme vycházet hlavně ze zajištěné obrany, jenže vinou rychle inkasovaných gólů se nám tento záměr rychle rozplynul. V poli byla hra poměrně vyrovnaná, ale v útočné fázi byl soupeř jasně lepší a hlavně produktivní, nám se naopak dlouho nedařilo skoro nic,“ prozradil úvodem trenér Velkých Losin Roman Maňka.

Domácím, kterým to koncovce evidentně nelepilo, se přesto mohli snadno vrátit do hry ve 31. minutě. Zorek fauloval v pokutovém území Petra Navrátila a rozhodčí nařídil penaltu.

K míči se postavil sám faulovaný hráč, ale coby kanonýr soutěže v tomto důležitém okamžiku zklamal. Jeho pokus gólman vyrazil.

Nevyužitá šance mohla Losiny mrzet ještě více ve 35. minutě, kdy Večeřa svou druhou trefou v utkání završil rychlou kombinační akci třetím gólem Oskavy.

„Právě na Večeřu jsme před zápasem naše hráče upozorňovali. Je rychlý s míčem, a jakmile dostane prostor, těžko se brání. Bohužel pokaždé jsme nechali soupeře rychle rozehrát a byl z toho gól,“ mrzelo Maňku.

„Téměř celá první půle byla v naší režii, může nás mrzet, že jsme nevyužili i další brejkové situace, které jsme měli,“ prozradil trenér Oskavy Květoslav Pospíšil.

Později ale jakoby se hosté uspokojili s jasným náskokem a závěr první půle se nesl ve znamení mírné převahy domácích, ti však stále postrádali štěstí ve finální fázi.

Ve 38. minutě utekl středem hřiště Navrátil, ale propagační střelou trefil jen dobře postaveného Zorka. Záhy přečíslení Smrže a zakončujícího Sládka šlo mimo. Stejně dopadl i pokus Šinogla či další šance Navrátila.

Na začátku druhé části pak předvedl pohotový zákrok Neoral, když vytáhl nad rohový kop soupeře, obdobně se na druhé straně vyznamenal Zorek při centru Strnada.

Postupně se však stále více dopředu tlačili domácí a ze svých šancí dvakrát trefili tyč. Oskava potom spíše jen kontrolovala svůj náskok a hrozila z brejkových situací.

Až v 71. minutě se Velké Losiny dočkaly. Centr Strnada poslal z malého vápna nekompromisně hlavou do sítě Petr Navrátil.

Stejný hráč záhy snížil na rozdíl gólu, když po průniku Smrže si zpracoval míč, obehrál obránce, trefil přesně na 2:3 a drama bylo na světě.

V závěru přesto mohl definitivně potvrdit výhru Oskavy střídající Egypťan Amro Eilewa, ale sám před bránou špatně trefil míč a nedal.

Vzhledem k několika ošetřováním hráčů nastavil sudí k normální hrací době ještě pět minut, na které pak hosté asi nebudou moc rádi vzpomínat.

Právě v této pasáži hry ztratili prakticky vyhraný zápas. V nastavení kopali domácí dva přímé kopy. První pokus tradičního exekutora těchto situací Strnada ještě Zorek vystihl, podruhé ale rána nejzkušenějšího losinského hráče doplachtila až do sítě.

„Vzhledem k průběhu střetnutí má nakonec pro nás získaný bod cenu zlata,“ dodal Maňka.

„Závěr jsme po stránce taktiky příliš nezvládli, třígólové vedení se nepouští, ale i za stavu 3:2 jsme si měli výsledek pohlídat. Na druhou stranu je potřeba přiznat, že vzhledem k šancím na obou stranách je remíza asi spravedlivá,“ konstatoval trenér Oskavy Květoslav Pospíšil.

Přesto se po utkání celek Jiskry i jeho početná skupina příznivců notně zlobili na výkon rozhodčího. Hostům se nelíbilo především posuzování některých zákroků ve druhé půli, ale hlavně nastavení, které se podle nich hrálo déle, než avizovaných pět minut.

„Tohle byl nejhorší výkon rozhodčích, který jsem letos na podzim zažil. Evidentně přepískávali domácím, kteří se tak díky tomu dostávali do tlaku,“ uvedl na adresu arbitrů nedělního klání Pospíšil.

Ani druhé vzájemné klání těchto protivníků tak nepoznalo vítěze, kdy předešlý duel Oskavy a Velkých Losin skončil 2:2 a i tehdy měl hodně podobný průběh. O půlce vedla Jiskra 2:0, aby nakonec v závěru dovolila soupeři vyrovnat.

Sokol Lázně Velké Losiny – Jiskra Oskava 3:3 (0:3)

Branky: 71. a 79. Navrátil, 97. Strnad - 14. Janíček, 20. a 35. Večeřa. Rozhodčí: Krobot – Pěček, Válek. ŽK: Navrátil, Smrž – Zorek, Siegl, Večeřa. Diváci: 180.
Velké Losiny: Neoral – Němeček, Strnad, Král, Neumann (65. Šimák) – Šinogl, Sládek (78. Šabo), Václavský, Nedvěd – Smrž, Navrátil.
Oskava: Zorek – Siegl (72. Neset), Novák, Šimko, Bauer (81. Eilewa) – Janíček, Mika, Dragon, Jurečka – Večeřa, Hlaváček.

Dejte losinským a oskavským fotbalistům hlas v anektě ZDE