V mikulovickém dresu se objevil i bývalý útočník Opavy Martin Prohazska, bohužel ve 41. minutě musel pro zranění střídat.

„Mám po jednom souboji sedřenou achilovku,“ řekl zkušený fotbalista, který prošel jak pražskou Spartou, tak ostravským Baníkem.

Opava poprvé vystrčila zoubky po čtyřech minutách hry. Kolínek se po lajně rozběhl, dostal míč od Chmelíčka, zatáhl ho a odcentroval. Před dobíhajícím Halaškou ale zasáhl včasným vyběhnutím brankář Červenka.

Na druhé straně se o útočnou snahu snažil zejména Onciul. Ve své první možnosti byl zablokován. Ve 18. minutě opavská obrana zapomněla na Prohazsku, ten svůj brejk ale zakončil slabou střelou, kterou Novák v klidu zlikvidoval.

Ve 21. minutě založil Slezský FC akci Křečkem, míč se Partyše dostal ke Kolínkovi, který vnikl do šestnáctky a po kontaktu s protihráčem nařídil sudí Proske přísnou penaltu. K její exekuci se postavil Chmelíček a s přehledem zavěsil.

O pět minut později zaváhal hostující stoper, který nešel důrazně za míčem, nechal si ho spadnout na zem, čeho využil Chmelíček a chytrým lobem dával na 2:0.

Do konce prvního poločasu Opava ještě několikrát zahrozila, při chuti byl zejména Kolínek, jenž si vedle defenzivních úkolů plnil dobře i ty útočné.

Po přestávce předvedli ve své hře světlé fotbalové momenty i chlapci Antonína Mury. Při chuti byla zejména mikulovická ikona pětatřicetiletý Ivo Onciul. V 54. minutě se pěkně opřel do míče a Novák byl bez šance – 2:1.

Po standardní situaci, kterou rozehrál Mikulenka, pak pálil hostující šutér vedle.

Mikulovice poté ještě několikrát prověřili opavskou defenzivu, ovšem už bez úspěchu.

V 78. minutě podnikli útočný výpad hráči Slezského FC. Chmelíček našel volného Žmolíka, který prvním pokusem nastřelil brankáře Řeháčka, ovšem z dorážky už byl úspěšný – 3:1.

I další pohledná akce lídra MSFL skončila brankou, tentokrát hlavičkoval do protipohybu gólmana Řeháčka Furik.

„Hráli jsme s dobrým soupeřem. Na můj vkus jsme měli málo střel na bránu i málo šancí,“ řekl trenér Opavy Josef Mazura. „Mikulovice nás v celku honily, byly v pohybu, pořád s námi běhaly. My jsme byli dobře na balonu, prostory jsme ale nevyužívali,“ řekl ještě opavský kouč.

„Výsledek je trochu zkreslený, na rozhodčí se ale vymlouvat nechci, průběhu by odpovídala naše porážka 2:1, protože penalta nařízená proti nám byla na přípravu přísná,“ poznamenal kouč Mikulovic Antonín Mura. „Doposud jsme hráli se samými slabšími protivníky, Opava byla zcela jiné kafe, určitě v tomto směru hodnotím zápas kladně,“ dodal mikulovický stratég.

Slezský FC Opava – FK Mikulovice 4:1 (2:0)

Branky: 21. Chmelíček (penalta), 26. Chmelíček, 78. Žmolík, 84. Furik – 54. Onciul. Rozhodčí: Proske - Šalata, Kolečkář. Diváci: 57.
Opava: Novák – Kolínek (64. Furik), Cigánek (46. Švrček), Formánek, Pomp – Partyš (72. Schaffartzik), Knapp (79. Binar), Křeček (66. Wirth), Žmolík – Chmelíček (72. Neubert), Halaška (46. Zapletal). Trenér: Josef Mazura.
Mikulovice: Červenka (46. Řeháček) – Karakasidis, Švehla, Smažík, M. Burian – Přecechtěl (46. Švacha) – Mikulenka, Moravčík (46. Staníček) – Onciul, Švancer – Proházska (41. K. Burian). Trenér: Antonín Mura.