O víkendu totiž Mohelnice padla v Orlové 4:0, Prostějov uhrál domácí výhru nad Brumovem 4:3. Nováček soutěže tak během několika dní získal na své konto šest bodů.

Mohelnici soudě podle současné fazony čeká boj o záchranu.

„Jsem moc zklamaný. Z pěti vyložených šancí nedáme ani jednu,“ smutnil po utkání Otto Jáně, kouč Mohelnice.

Přitom první čtvrthodinku byl jeho tým jasně lepší, hosté vypadali hodně zaraženě. Hned v 1. minutě stáhnul jeden z prostějovských stoperů ve vápně Svačinu za dres k zemi, sudí ale nereagoval.

„Prvních asi deset minut jsme byli pasivní, domácí byli lepší na balonu,“ konstatoval kouč Prostějova František Jura.

Prostějovský spánek utnul v 15. minutě Janoušek, který tvrdě vypálil z hranice šestnáctky těsně vedle tyče, o čtyři minuty později byl v obrovské šanci na malém vápně Hirsch, v poslední pikosekundě mu z nohy doslova ukradnul míč Kuba.

Velkou šanci pak měli i domácí, ve 29. minutě sice v úhlu, ale velmi nebezpečně vypálil Kloss.

Největší šanci první půle ze strany domácích pak zazdil Svačina. Toho poslal do vápna kolmicí Macák, Svačina ale nedokázal vyzrát v malém vápně na gólmana. Nešťastný Svačina se pak počastoval nevídanou slovní sebekritikou.

A jakoby platilo známé nedáš – dostaneš. Zanedlouho domácí obrana nechala příliš prostoru pro centr z pravé strany, gólman Večeř míč podběhl a Ondřej Dostál asi tři metry od brány jen nastavil nohu.

Domácí kouč o přestávce stáhnul zadáka Okrouhlého a na hřiště poslal dalšího útočníka Lukáše Masopusta.

Gólu se ale dočkali opět hosté – a byl pro domácí šokující.

Petr Papoušek kopal přímý kop z pětačtyřiceti metrů, rána před gólmanem změnila směr a vymetla růžek.

„Oba góly byly fotbalové okamžiky, moc mě potěšily,“ přiznal kouč Jura.

Hosté mohli přidat další góly. V 64. minutě se snažil ve vápně z otočky prosadit Janoušek, vzápětí vypálil ze dvaceti metrů Svozil a orazítkoval břevno.

Pak přišla neuvěřitelná série Lukáše Masopusta, který by opravdu mohl natočit film s názvem Spalovač šancí.

V 68. minutě ve vápně míjí bránu. V 72. minutě vypadne gólmanovi Kofroňovi míč, získá ho na hraně malého vápna Masopust, Kofroň ho však po čtyřech honí tak dlouho, až Masopust mine bránu. V 73. minutě ze šestnácti metrů pálí volejem asi deset centimetrů nad břevno.

Prostějov pak velmi zkušeně a rozvážně dovede utkání do samotného závěru.

„Domácí hráli dobře, možná i více drželi míč, my ale hráli výborně dozadu a chodili do protiútoků. Domácí neměli moc štěstí, vůbec se nedokázali prosadit v koncovce,“ zhodnotil utkání František Jura.

„Prostějov vyhrál zaslouženě, byl fotbalový, hráči o sobě věděli, hráli velmi organizovaně,“ dodal mohelnický Otto Jáně.

FK Mohelnice – 1. FK Prostějov 0:2 (0:1)

Branky: 36. Dostál, 56. Papoušek. Rozhodčí: Kubica – Seidl, Řezníček. ŽK: Kvasničák, Heidenreich – Zatloukal. Diváci: 400.
Mohelnice: Večeř – Heidenreich, Kvasničák, Kuba, Okrouhlý (46. Masopust) – Macák, Kloss, Okleštěk, Strnad – Knop, Svačina (81. Kopa). Trenér: Otto Jáně.
Prostějov: Kofroň – Liška, Hunal, Kocourek, Dostál – Hirsch, Zatloukal, Svozil, Papoušek, Ján – Janoušek. Trenér: František Jura.