Tolik fotbalové radosti v Mohelnici opravdu dlouho nebylo. Ale zpočátku to vůbec nevypadalo na to, že by se domácí dopracovali k takovému výsledku. Prvních třicet minut byli hosté lepším týmem, měli tři gólové šance, pokaždé ale ztroskotali na výborném srbském gólmanovi Petarovi Aleksijevičovi.

„Aleksijevič je podle mě na tuto soutěž nadstandardní gólman, nedokázali jsme mu v úvodu utkání dát gól a to asi rozhodlo. Z ničeho pak skórovali domácí, to je nakoplo a my naopak zcela odpadli,“ konstatoval kouč Brumova Miroslav Mičega.

Domácí se v závěru první půle přeci jen oklepali a naplnili to staré známé české přísloví o biči upleteném z … však víte, z čeho… Pár sekund před přestávkou se po závaru v šestnáctce dostal k míči Tomáš Krejčí, posunul si míč o dva metry a napříč vápnem vypálil do šibenice.

Nicméně, kromě tohoto okamžiku nešlo domácí pochválit snad za nic.

„V první půli nám to opravdu nefungovalo. Stáhnul jsem ze hry Strnada, přeskupil halvy a o přestávce jsem musel na hráče v kabině zvýšit hlas,“ uvedl mohelnický lodivod Roman Sedláček.

Z kabin přišla Mohelnice z jiné planety, které se dařilo všechno.

Druhý gól zařídil z přímého kopu asi dvacet metrů od brány kapitán Roman Kuba, pak se dvakrát předvedla dvojice Svačina – Masopust, kdy druhý jmenovaný vždy zakončil bleskový únik Svačiny po křídle z malého vápna. Pátou branku si připsal po samostatném slalomu mezi obránci ve vápně Honza Macák.

Mezi tím ještě Masopust několikrát odmítnul hattrick a o dalších pološancích tentokrát ani nemá cenu mluvit – mohelnická převaha byla ve druhé půli opravdu značná.

Jedinou kaňkou na velmi povedené druhé části z pohledu Mohelnice je gól Brumova z penalty, která byla velmi přísná a za vyrovnanějšího stavu by ji arbitr pravděpodobně nepísknul ani náhodou.

„Mohelnice do čeho kopla, z toho byl gól, my to po druhém gólu už zabalili a hráli to jako přátelák. Domácím gratuluji k výbornému výkonu,“ zhodnotil utkání Mičega.

„Pět gólů a k tomu krásných, to se muselo divákům líbit. Ale dlouho řada našich hráčů nebyla k utkání vůbec připravena. Pomohl nám první gól, ten nás nakopnul. Pak už to bylo v naší režii, myslím, že zcela zaslouženě,“ podotknul mohelnický Roman Sedláček.

FK Mohelnice – FC ELSEREMO Brumov 5:1 (1:0)

Branky: 45. Krejčí, 56. Kuba, 60. a 62. Masopust, 88. Macák – 89. Naňák (p.k.). Rozhodčí: Mikula – Hanák, Zika. ŽK: Kuba – Miklas, Juřica, Strnad. Diváci: 225.
Mohelnice: Aleksijevič – Krumpolec, Krejčí, Kloss, Strnad (35. Globa) – Svačina (65. Heidenreich), Okleštěk, Kuba (76. Erneker), Macák – Masopust, Kopa. Trenér: Roman Sedláček.
Brumov: Vypušťák – Petrik, Dekleva, Sucháček (74. Šindler), Miklas – Naňák, Sucháček, Strnad, Juřica – Křiva, Ritter. Trenér: Miroslav Mičega.