Hosté se netajili s tím, že přijeli především bránit. „Moc gólů nedáváme a pokud otevřeme hru, inkasujeme,“ vysvětloval taktiku Jan Koval, kouč Nového Jičína.

Domácí hráči nasadili velmi tvrdý kurz, jejich důraz se soupeři pranic nelíbil, navíc tentokrát mohelničtí borci vydrželi s agresivním pojetím až do konce.

„Pokud jste dobří fotbalisté, ale hrajete jako panenky, nevyhrajete nikdy nic. Dnes bez důrazu nemůžete v divizi uspět,“ konstatoval mohelnický kouč Roman Sedláček.

První půle nabídla velmi pasivní výkon hostů (pouhé dvě střely mimo bránu, mezi tyče nula střel) a několik šancí domácích. V 8. minutě po závaru v šestnáctce mohl vystřelit Krumpolec, ale minul balon, o pár minut později z deseti metrů volejem zakončoval Svačina, ale ani netrefil bránu.

Snad největší vzrušení na tribunách vzbudil ve 39. minutě únik Masopusta, který ale s obránci na zádech možná ukvapeně brzy vystřelil na hranici šestnáctky.

Závěr poločasu patřil opět domácím, po přímém kopu hlavičkoval na malém vápně Kuba, ale jen do náručí gólmana.

„Možná se zdálo, že jsme byli v první půli až moc pasivní, ale soupeř nás téměř k ničemu nepustil a ona to byla opravdu naše taktika, hrát hodně defenzivně,“ uvedl novojičínský Koval.

Mohelničtí ve druhé půli ještě více přidali na důrazu a po křídlech šel jeden atak za druhým.

V 60. minutě zacentroval asi z pětadvaceti metrů od postranní čáry Svačina a Kopa hlavou v malém vápně skóroval.

Pak se s šancemi domácích roztrhl pytel: Strnad střílel deset centimetrů vedle tyče, Macák po sólu utekl obraně, nahrál pod sebe Masopustovi, ten ale ze 14 metrů přestřelil bránu. Vzápětí Masopust prošel od rohového praporku podél brankové čáry přes dva jičínské hráče, hledal přihrávkou Svačinu, toho ale dokázali další novojičínští hráči poslat k zemi. Masopustovi pak v malém vápně uskočil míč, když mu nahrál Svačina.

Hosté měli dvě šance, které stojí za zaznamenání: v 65. minutě centroval od rohového praporku Bartoš, osamocený Gelnar ale míč jen líznul.

Šlo o první vážnější výlet soupeře směrem na bránu Mohelnice ve druhém poločase.

Druhá šance ale stála za to a zastavila srdce všem přítomným. Střílený centr do vápna proskákal kolem čtveřice mohelnických hráčů až k Bartošovi, který se s míčem na noze vřítil do vápna a byl – Bůh ví jak – zpacifikován a obrán o míč jedním z obránců. Všichni čekali, že buď padne branka nebo sudí odpíská penaltu. Běžela 89. minuta utkání.

„V tu chvíli jsme myslel, že mě trefí šlak,“ přiznal mohelnický kouč Sedláček.

„Domácí hráč zatáhl Bartoše za dres, takže ho tím rozhodil, ale včas ho pustil, takže sudí nic nepísknul. Tohle byla obrovská šance, ale vzhledem k našemu výkonu a k výkonu domácích by byla remíza pro Mohelnici nespravedlivá. S našim výkonem jsem zklamán,“ dodal Jan Koval.

„Děkuji klukům, že vydrželi hrát po celý zápas trpělivě po lajnách, nakonec to přineslo ovoce. Divákům se druhá půlka musela líbit, mělo to náboj, nasazení, takhle bychom měli hrát,“ zhodnotil utkání Sedláček.

FK Mohelnice – FK Nový Jičín 1:0 (0:0)

Branka: 60. Kopa. Rozhodčí: Stloukal – Dubravský, Řezníček. ŽK: Aleksijevič, Kuba, Okleštěk, Havlíček – Farkaš, Gelnar. Diváci: 240.
Mohelnice: Aleksijevič – Krumpolec, Krejčí, Kloss, Strnad – Macák, Kuba, Okleštěk – Kopa (64. Globa), Masopust (86. Heidenreich), Svačina (76. Havlíček). Trenér: Roman Sedláček.
Nový Jičín: Hanus – Brunclík, Bajer, Hejdůšek, Farkaš (83. Nippert)– Hanzelka (62. Gelnar), Kalich, Melčák, Lokša, Málek (61. Tobola) – Bartoš. Trenér: Jan Koval.