Celý podzim odehráli fotbalisté Zábřehu svá domácí utkání v azylu ve Velkých Losinách, neboť plocha na Městském stadionu procházela rekonstrukcí. Nedělní utkání bylo generálkou na ligu a zároveň premiérou na novém hřišti. Nový pažit za čtyři miliony korun se sice ještě ani trochu nezelenal, ale s loukou, na které museli hrávat hráči Sulka do loňského roku, se to nedá ani zdaleka srovnat.

A na novém hřišti fotbalisté Sulka podali asi nejlepší výkon letošní přípravy na jaro, která byla prozatím výsledkově spíše bídná. Juniorku Baníku v první půli domácí jasně přehráli a převahu vyjádřili dvěma krásnými góly.

Nejdříve chytře prodloužil centr do vápna temenem hlavy Tomáš Pospíšil tak, že míč přeloboval marně se natahujícího gólmana Baníku.

Druhý gól byl možná ještě hezčí. Na dvaadvaceti metrech napřáhl Petr Rajnoha a míč prosvištěl k levé tyči.

„Prvních patnáct minut jsme předváděli spíše špatný výkon, než se kluci sžili s novým hřištěm, pak byla první půle z naší strany dobrá,“ uvedl Jiří Balcárek, kouč Sulka.

Po přestávce se ale hrálo spíše před zábřežskou bránou. Hosté prostřídali čtyři hráče, domácí jen jednoho a velmi běhaví hráči Baníku se více a více tlačili před vápno Sulka.

„Ono to tak bývá, že tým, který prohrává, zvýší tempo a chce s výsledkem něco udělat,“ podotkl Balcárek.

Sulko několikrát zahrozilo ve druhé půli z brejků, v obrovské šanci se ocitnul po jednom z nich Pospíšil, ale nedal.

„To mělo skončit gólem, kdybychom vedli o tři branky, zápas by byl v závěru klidnější,“ konstatoval Balcárek.

Baník v závěru hodně tlačil a jeden ze závarů skončil gólem v zábřežské síti, ve velkém zmatku v malém vápně jeden z domácích tečoval míč nešťastně do vlastní sítě.

„Pro nás je dobré, že jsme už mohli hrát na živé trávě, navíc máme pořád veliké potíže se sestavou kvůli marodce, každý zápas tak hrajeme v jiné sestavě a pro kluky to proto není snadné,“ dodal Jiří Balcárek.

V utkání proti Baníku se v zábřežské sestavě objevil obránce Martin Soušek (1991) ze Sigmy Olomouc, do zálohy či útoku přichází opavský Jan Schaffarczik. „Ten by měl být k dispozici pro první mistrovské utkání,“ uvedl Balcárek.

Ligové jaro odstartuje Sulko příští neděli doma duelem se Slavičínem.

SK Sulko Zábřeh – FK Baník Ostrava B 2:1 (2:0)

Branky: 20. Pospíšil, 39. Rajnoha – 85. vlastní.
Zábřeh: Bednár – Krejčíř, Soušek, Suchánek, J. Barcal – Hrdlovič, Jančík (46. Dvořák), Rajnoha, Kulíšek, Šichor – Pospíšil.