Gólově bohatší byl první poločas. Uničov se dvakrát ujal vedení, hosté ze Zábřehu ale pokaždé srovnali krok. Poprvé šli domácí do sedla brzy po začátku střetnutí, když se prosadil Tomáš Machálek. O náskok však přišli po nedorozumění brankáře Uvízla s Juřátkem, kterého hbitě využila čerstvá posila z olomoucké Sigmy Tomáš Pospíšil.

Podruhé strhl Uničov vedení na svou stranu zásluhou Vladimíra Hrubého, který vystihl zábřežskou rozehrávku a trestal.

Minelám v obranách ale nebyl ještě nebyl konec. Tu největší vyrobil uničovský Roman Vejvoda a Zábřeh tak ještě před přestávkou znovu vyrovnal.

„Myslím si, že to bylo kvalitní utkání dvou tréninkových soupeřů. Směrem dopředu tam z naší strany bylo hodně dobrých věcí, na druhou stranu v naší hře bylo i dost špatného směrem dozadu,“ litoval chyb v defenzivě uničovský trenér Miloslav Machálek.

„Celkově ale hodnotím utkání kladně. Byl to dobrý tréninkový zápas,“ doplnil.

Ke spokojenosti měl důvod ve druhém poločase jeho svěřenci tahali za delší konec a snahu nakonec korunoval vítěznou brankou opět Hrubý.

„Ve druhém poločase jsme se zlepšili a soupeře už téměř do ničeho nepustili. Nakonec se nám podařilo dát i rozhodující vítězný gól,“ řekl Machálek, jehož tým právě vstoupil do druhé třetiny zimní přípravy, v níž bude především nabírat kondici.

„Hráči tu zátěž zatím vstřebávají celkem dobře, i když v závěru už některým asi trochu došly síly. Kondici budeme nabírat prakticky až do konce února, kdy pojedeme na soustředění do Loučné nad Desnou,“ ozřejmil Machálek.

V jeho týmu zatím stále nedochází k žádnému zužování kádru. „Pořád máme hodně zraněných. Zatím jsme nedořešili ani situaci kolem čtyř brankářů, ale to už bychom opravdu chtěli do konce tohoto týdne,“ dodal uničovský kouč.
Navzdory porážce byl spokojený kouč Sulka Jiří Balcárek.

„Hráči se vydali v utkání s Uničovem ze všech sil, byla to velmi kvalitní příprava, z tohoto pohledu jsem spokojený. Jenom ty chyby, po kterých jsme inkasovali, byly hloupé,“ konstatoval Balcárek.

Jeho tým je v kondiční fázi přípravy na jaro, ta je hodně ovlivněna marodkou nepříliš širokého kádru. Mimo jsou kvůli nemocem či zranění Šalamoun, Suchánek, Kulíšek, Michalčák, Jančík.

„Je to nepříjemné, který trenér je rád, když nemá hráče zdravé a k dispozici? Ale situace je taková, že jsme se rozhodli jít do přípravy s kádrem, který prostě nemá třeba dvacet, ale jen patnáct hráčů. Teď jsme dotáhli příchod Pospíšila ze Sigmy, hraje za nás Šichor, který před tím půl roku nehrál, takže tým se bude dávat ještě nějaký čas dohromady,“ vysvětluje Balcárek.

SK Uničov - SK Sulko Zábřeh 3:2 (2:2)

Branky: Hrubý 2, Machálek - Pospíšil, Hrdlovič.
Uničov: Uvízl (46. Kmecik) - Juřátek, Vejvoda, Sostřonek, Švajda - Toman (46. Heinz), Kyselý, Krč - Navrátil (46. Řehák), Hrubý, Machálek. Trenér: Miloslav Machálek.
Zábřeh: Bednár (46. Kamish) – Krejčíř, Kalvoda, J. Barcal, Dvořák – D. Barcal (25. Manov), Rajnoha, Šichor, Hrdlovič – Pospíšil, Krejčí (46. Olejník).