Celek SAN-JV tak začíná stále více ztrácet na čelo divizní tabulky a ze spodu se k němu naopak přibližují soupeři tak rychle, jako proběhl zajíc přes celé hřiště Tyršova stadionu těsně před úvodním hvizdem nedělního klání.

O první vzruch tak měli diváci postaráno ještě před zápasem, další jim chvíli po začátku duelu již připravili hráči Slezského fotbalového klubu.

Hned ve 4. minutě totiž dostal ideální přihrávku opavský Michalčák a domácí rázem prohrávali. I přes rychle inkasovaný gól byl Šumperk v první půli daleko aktivnějším celkem, jenže může litovat řady nevyužitých šancí, když domácím chyběl především větší důraz v zakončení.

„Po vstřelené brance jsme se nepochopitelně stáhli do obranné ulity, ze které jsme se dlouho nebyli schopní dostat. Šumperk hrál převážnou část první půle opravdu velice dobrý fotbal, naštěstí pro nás bez většího gólového efektu,“ prozradil úvodem trenér Opavy Jan Hruška.

Nejblíže ke gólu však měli ve 38. minutě opět jeho svěřenci, když Ivo Lošťák fauloval v pokutovém území, vyfasoval žlutou kartu a rozhodčí nařídil proti Šumperku penaltu.

Pokus Holčáka ale gólman Kameník vystihl, když jeho střelu bravurně vyrazil a udržel tak svůj celek na dostřel. Z následného protiútoku pak mohl vyrovnat Horák, jenže tentokrát se blýskl zase opavský brankář.

Ve 44. minutě však již kapituloval, kdy ho obešel Křepelka a pohodlně skóroval do prázdné brány na 1:1.

Druhou část začal Šumperk šancí Nováka, jehož střela ale mířila nad břevno. Pak domácí nevyužili další dvě dobré možnosti a přišel trest, když Opava využila dva rychlé výpady do domácí defenzivy.

A pokaždé u toho byla stejná dvojice: přihrávající Kiša a skórující Nepožitek. V 56. minutě prvně jmenovaný utekl po pravé straně a předložil svému spoluhráči dlouhou přihrávku přesně na nohu.

Při této situaci domácí reklamovali ofsajd, gól však platil. Definitivně pohřbili hosté šumperské naděje za dalších pět minut trefou na 1:3. Kiša uvolnil Nepožita, ten v brejku elegantně obešel Kameníka a do odkryté klece pečetil opavské vítězství.

Tři body však hosté zaplatili zraněním dvou hráčů. Zápas nedohrál střelec prvního gólu Michalčák, jenž musel kvůli zranění nohy vystřídat. Těsně před koncem pak opustil trávník na nosítkách Tkadleček, který špatně došlápl, což odnesl zřejmě jeho kotník.

„Ve druhé části jsme hru zlepšili a díky dvěma využitým brejkovým situacím jsme nakonec zápas rozhodli,“ doplnil opavský kouč Hruška.

„Zápas rozhodla druhá branka soupeře. Touto trefou se Opava uklidnila po předchozí neproměněné penaltě. Později za stavu 1:3 pak již bylo hodně obtížné něco hrát,“ prozradil ve zkratce trenér Šumperku Otto Jáně.

FK SAN-JV Šumperk – SFC Opava B 1:3 (1:1)

Branky: 44. Křepelka - 4. Michalčák, 56. a 63. Nepožitek. ŽK: Lošťák (Šumperk) – Horka, Kašný, Kiša (Opava). Rozhodčí: Ostřejš – Šenkýř, Molík. Diváci: 150.
Šumperk: Kameník – Lošťák, Král, Opravil, Szöcs – Pobucký, Reichl, Novák, Knápek – Křepelka (72. Krcho), Horák (70. Mlynář).
Opava B: Kovalík – Pomp, Pejša, Horka, Kašný – Kiša, Nepožitek, Holčák (46. Hanel), Bíro (78. Palkovič) – Michalčák (77. Lička), Tkadleček.