Podmínky to byly vskutku nefotbalové, spíše jako na trénink boje o přežití podobné těm slavným setkáním armádních speciálních jednotek v Jeseníkách Winter Survival.

A v mrazu byli tvrdší domácí borci, kteří si mohou kromě tří bodů připsat na své konto i podtrženou jedničku s hvězdičkou z taktiky. Sebevědomý Slavičín, který do Zábřehu přijel s renomé týmu, který osm zápasů za sebou neprohrál, nedokázal najít recept na úpornou obranu soupeře ani na velmi důrazně vedené osobní souboje.

„My si nevypracovali skoro žádnou pořádnou šanci. Hra dopředu nám dne vůbec nešla,“ uvedl trenér Slavičína Ladislav Straka.

Ovšem jeho tým pohřbily i dvě fatální chyby obránce Šimánka, které vyústily ve dvě branky domácích.

Nejprve špatně odhadl dlouhý nákop na Vodáka, který se tak zcela sám řítil na bránu Slavičína a ve vápně svou typickou zabijáckou bombou rozvlnil síť.

Ve druhé části dezorientovaný Šamánek nahrál nechtěně u boční lajny přímo do běhu Šalamounovi, který opět zcela sám s míčem přiběhl do šestnáctky a v klidu poslal míč do brány.

Domácí se kromě závěru první půle mohou zaslouženě radovat z výhry. V prvních třiceti minutách měli několik hodně nadějných příležitostí, po přestávce se zaměřili na hájení cenného náskoku.

„Taková byla naše taktika. Nechtěli jsme pouštět soupeře do kombinace, v tom je jeho síla, potom jsme se soustředili na obranu, zatáhli jsme se a hráli na brejky,“ vysvětloval kouč Zábřehu Jiří Balcárek.

Hosté se v Zábřehu představili bez svého klíčového záložníka a kapitána Petra Švacha, kterého skolila chřipka a bylo to znát. V přechodu do útoku byli domácí daleko přímočařejší a nebezpečnější.

„On Petr umí připravit šance, chyběl nám,“ přiznal Straka.

Hosté byli s ubíhajícím časem stále nervóznější, Otépka viděl žlutou kartu za nemístnou kritiku sudího, nehezkým okamžikem byl střet Šalamouna a Školníka, jejichž souboj o míč přerostl téměř ve rvačku: oba hráči se pokopali.

„Se Školníkem budu mít velmi důrazný pohovor, udělat tohle. Na takové chování jsem alergický. Hráči neunesli porážku psychicky, ale musí se naučit i prohrávat,“ dodal Ladislav Straka.

Sulko Zábřeh – FC TVD Slavičín 2:0 (1:0)

Branky: 20. Vodák, 75. Šalamoun. Rozhodčí: Filgas - Straka, Duda. ŽK: Šalamoun - Hnaníček, Otépka, Školník. Diváci: 350.
Zábřeh: Bárta – D. Barcal, Kalvoda, Suchánek, J. Barcal - Svozil (89. Sedlák), Šalamoun, Michalčák (57. Okleštěk), Jančík (67. Čučka) - Richter, Vodák.
Slavičín: Mendl - Bělaška, Šamánek, Otépka (79. Samko), Jaroš - Hnaníček, Lysáček, Školník, Holek - Kříž, Železník.