A nutno dodat, že zaslouženě, fotbal v Zábřehu přitahuje diváky, na utkání s Baníkem jich přišlo 880. „To je asi to, co mě těší nejvíce, více než vítězství a to, že jsme první v tabulce. Fotbal se dělá jenom proto, že je zábavou pro lidi. My je zatím snad bavíme dobře,“ říkal bezprostředně po utkání kouč Zábřehu Jiří Balcárek.

Souboj Sulka se zálohou Baníku nabídnul mnoho třaskavých okamžiků, ten první hned v 6. minutě, když ostravský gólman zahrál rukou těsně za pokutovým územím. Rozhodčí neváhal a ukázal mu červenou kartu.

„Soupeř pak hrál asi jinak, než si původně představoval. Hodně se soustředil na bránění šestnáctky, kde to bylo zahuštěné a velmi obtížně jsem se dostávali do šancí,“ konstatoval Balcárek.

Jenže přesilovka netrvala dlouho, když Jančík vysunul ukázkově Vodáka a ten také ukázkově na hraně malého vápna přeloboval gólmana.

Domácí se pak mohli přetrhnout a několikrát byli blízko druhé brance, která by jistě nadobro vzala Baníku naděje na bod, jenže ta koncovka…

„Koncovka nám nešla, měli jsme celkem dost slušných šancí,“ připustil Balcárek.

Ten v druhé půli přeskupil řady a možná nečekaně začal hrát na tři beky, čtyři záložníky a tři útočníky.

„Byl to riskantní krok, ale chtěl jsem, abychom dali co nejdříve druhou branku, která by opravdu vše vyřešila,“ vysvětloval Balcárek.

Gól nakonec přišel, ovšem až v závěru utkání. „Mohlo se samozřejmě stát, že by Baníku vyšel nějaký brejk, ale my měli zápas pod kontrolou a opět jsme měli hodně šancí, říkal jsem si, že nějaká se už musí proměnit,“ podotknul Balcárek.

SK Sulko Zábřeh – FC Baník Ostrava B 2:0 (1:0)

Branky: 17. a 87. Vodák. Rozhodčí: Paták - Pochylý, Plesar. Bez ŽK. ČK: 6. Pietrzkiewicz (Baník). Diváci: 880.

Zábřeh: Bárta – D. Barcal, Suchánek, Kalvoda, Kulíšek - Svozil, Šalamoun, Jančík (46. Olejník, 90. Musil), J. Barcal - Vodák, Richter.
Baník B: Pietrzkiewicz (6. Pavlenka) - Cverna, Brunclík, Coufal, Frydrych - Kosňovský, Bartl (79. Jatagandzidis), Dostál, Greguš - Christu (6. odešel po vyloučení Pietrzkiewicze), Lukáš.