Tým Jiřího Balcárka nenastoupil ani zdaleka kompletní: Dana Barcala trápí zánět, Štětinu koňar z utkání v Konici, Michalčák dobírá antibiotika a Šalamouna nepustily do hry pracovní povinnosti.

Devatenáctka Sigmy přesto dlouho prožívala špatné a ještě horší chvíle na zábřežské umělce. Přestože vizuálně hýřila rychlým pohybem a divokými kombinacemi, přesto téměř neohrozila domácí bránu a sama během první půle šestkrát inkasovala. Většinou po fatálních ztrátách na hraně vlastní šestnáctky nebo poté, co ani trojice obránců neuhlídala ve vápně zábřežského forvarda nabíhajícího na centr z lajny.

„Ono to tak bývá, že mladé mančafty jsou běhavé, ale pokulhávají ve zkušenostech i v osobních soubojích kvůli fyzické převaze soupeře,“ komentoval první půli kouč Zábřehu Jiří Balcárek.

Šestá branka v olomoucké síti ale domácí hodně ukolébala a hosty přece jen donutila k vyšším obrátkám a výsledkem bylo vyrovnanější skóre než to poločasové.

„Že jsme dostali tolik gólů, to mi vadí. Sice jsme hráli v nestandardní sestavě, čtyři hráči ze základu chyběli a to je znát, nicméně tolik gólů jsme dostat neměli. I když chápu, že po první půli bylo těžké se namotivovat na druhý poločas,“ uvedl Balcárek.

Sulko odehraje další přípravu v sobotu 13. února v Třinci, ještě před tím ale musí hráči absolvovat ve čtvrtek odpoledne netradiční tréninkovou jednotku: lekci kicboxu. „Přijede lektor kicboxu, bude to zpestření tréninku,“ usmívá se Jiří Balcárek.

SK Sulko Zábřeh – SK Sigma Olomouc19 7:4 (6:1)

Branky Zábřehu: Dvořák 3, Richter 2, Vodák, Kasaj.
Zábřeh: Bednár (Bárta) – Kulíšek, Kalvoda, Krejčíř, J. Barcal – Dvořák, Jančík, Belaník, Kasaj – Richter, Vodák. Střídal: Artem.