Podle kouče Mohelnice Richarda Poláka jsou domácí hráči v dobrém rozpoložení i zdravotním stavu. „V tuto chvíli není nikdo nemocný nebo zraněný, snad to tak zůstane i po odpoledním tréninku,“ hlásil v pátek dopoledne Polák.

Na podzim jste Kozlovice porazili 1:0, dá se tedy i nyní čekat vyrovnaný zápas?
Pamatuji si, že to byl tehdy velmi dobrý fotbal, to samé očekávám i v sobotu. Kozlovice jsou tým, který chce hrát fotbal, tým, který zbytečně nebetonuje, takže se bude hrát pěkný fotbal.

Jaká je nálada na mohelnické lodi?
V týdnu jsme kvalitně potrénovali, kluci si to pochvalovali, takže na pátečním tréninku chci dobrou náladu udržet.

Patrně budete hrát zápas s Kozlovicemi na hlavním hřišti s živou trávou. Vy osobně jste raději na živé nebo umělé?
Určitě na živé, na hlavní ploše. Je to lepší pro diváky, mohou sledovat zápas s tribuny, ale je to i lepší fotbal. Ten se prostě má hrát na živé trávě. Navíc kluci mají umělky od ledna, kdy běžela zimní příprava, plné zuby.

Kozlovice mají solidní mančaft, asi budete chtít dát rychle gól…
Já si spíše myslím, že naší zbraní bude trpělivost. Zápas to bude na úrovni, Kozlovice určitě nepřijedou jen pro bod, předpokládám, že si přijedou zahrát dobrý fotbal. Pro ně jeden bod zase tak moc neznamená. My musíme hrát trpělivě, pokud se od nás neodkloní sportovní štěstí, vyhrajeme. Opravdu si myslím, že jsme kvalitně připravení, že pokud se zápas nezvrtne, že uspějeme. Ale je to sport, stát se může všechno. Dokonce si myslím,že to bude otevřená hra až do konce a ani dvougólový náskok nebude nic znamenat. Kozlovice znám dobře, to je tým, který nikdy zápas nevzdává.

Kam za fotbalem ZDE