Během prvního dějství to přesto na takovou nálož pro hosty nevypadalo, naopak Mohelnice byla do přestávky daleko aktivnějším mužstvem, jenže opět selhala v koncovce.

„První část jsme hráli výborně, měli šance, byli lepší na míči a kontrolovali hru, i přesto to skončilo bez branek,“ prozradil úvodem smutně kouč Mohelnice Jaroslav Rolinek.

„Do druhé půle jsme potom šli s tím, že prostě musíme skórovat a nasměrovat tak utkání ve svůj prospěch, bohužel se stal přesný opak, gól jsme sice dali, jenže vlastní a tím se naše hra rozpadla jako domeček z karet a začali jsme kupit chybu za chybou,“ popsal rozhodující moment sobotní bitvy mohelnický trenér.

Hned ve 49. minutě po hrubce Heidenreicha na kraji hřiště usměrnil smolně míč do vlastní sítě kapitán hostů Kuba, aby později přišly dvě velké chvíle vyškovského Filipa Studeného.

Ten nejprve využil propadu soupeře ke vstřelení druhé domácí branky a poté z nařízené penalty zvyšoval již na 3:0 pro Vyškov. Dílo mohelnické zkázy dokonali svými zásahy Němeček s Nehybou.

„Protivník zkrátka trestal každou naši minelu, a přestože to o přestávce tak nevypadalo, nakonec si bohužel domů vezeme vysokou prohru,“ dodal zklamaný Jaroslav Rolinek.

„Naše sestava byla zase slátaná, měli jsme jen deset lidí a na lavičce dva dorostence plus Davida Hodináře. Zápas začal ve stejném duchu, jako jsme předváděli v posledních kolech. Zase tam byla zbytečná nervozita,“ hodnotil sobotní klání Jan Trousil, lodivod Vyškova.

„Jako obvykle jsme udělali dvě hrubé chyby, po kterých měl soupeř jednu stoprocentní gólovku a potom jeden velký závar před naší brankou. O přestávce jsme si trochu důrazněji řekli, co chceme hrát. Hlavně aby se kluci nebáli, a aby už to opravdu brali tak, že tento zápas je skutečně existenční, o bytí a nebytí,“ uvedl dále Jan Trousil. 

„Musím říct, že si to kluci vzali k srdci a hned z první vážnější akce ve druhém poločase jsme Studeným dobře vyřešili balón ze strany a Kuba si pod tlakem dal vlastní gól. Ten způsobil, že se kluci uvolnili. Do té doby v podstatě nebyli schopni zpracovat míč, všechno jim uskakovalo. A najednou stopovali bez problémů, dávali přesné kolmice a dali jsme čtyři krásné góly," potěšila herní proměna ve druhé půli vyškovského kouče.

MFK Vyškov – FK Mohelnice 5:0 (0:0)

Branky: 49. vlastní (Kuba), 59. a 71. (pen.) Studený, 73. Němeček, 83. Nehyba. Rozhodčí: Vostrejž – Líkař, Lenfeld. ŽK: Nehyba – Heidenreich, Fiala. Diváci: 164.

Vyškov: Kollár – Studený (88. Rozehnal), Nehyba, Hlavica, Matocha, Machálek (80. Hodinář), Lahodný, Krejčí, Žoček, Jeřábek, Němeček (84. Hladký). Trenér: Jan Trousil.

Mohelnice: Hora – Vokoun, Fiala, Kuba, Heidenreiech (74. Knýř) – Markovič, Fišara – Svoboda (64. Olejník), Bača, Bzirský (88. Muzikant) – Hapal. Trenér: Jaroslav Rolinek.